Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – mimo wahań w trakcie ostatnich sesji, cena nie dała rady przełamać trwale poziomu 1,1075 czyli poziomu dołka z końca października. Wracamy więc do spadów po okresie korekty i na nowo możemy zacząć oznaczać kolejne, niżej położone wierzchołki, tak jak można robić to od początku bieżącego roku. Co do fundamentów, Euro osłabiły odczyty PMI. Wyniki dla Strefy Euro za listopad wypadły optymistycznie dla części przemysłowej. Negatywie natomiast wypadła część usługowa, na która rynki mocniej reagują. Tu mamy spadek do 51,5 pkt czyli poniżej oczekiwań, a dla Niemiec do 51,3 czyli także poniżej prognoz. Słabo na Euro działają także wezwania nowej szefowej EBC do tego, aby rządy państw wspierały bardziej wzrost gospodarczy. Może to bowiem być odbierane jako pewna słabość narzędzi i perspektyw po stornie EBC. Po za tym, dalsza niepewność w kwestii wojny handlowej, zaczyna wspierać dolara. Na wykresie więc przewagę uzyskuje strona podażowa.

eurusd

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Zmienność funta najwyższa od czasu referendum ws. Brexitu w 2016 roku

GBP/USD – po stronie dolara mamy masę plotek z frontu wojny handlowej. Kolejna z nich mówi o tym, że USA może rozważyć przesunięcie w czasie kolejnych podwyżek ceł, jeżeli dojdzie do podpisania częściowej umowy do połowy grudnia. Żadna ze stron się jednak do tego nie odnosi. Generalnie widać na rynku narastającą niepewność, gdyż czas upływa, plotek coraz więcej także w temacie zamieszek w Hong-Kongu, a konkretów nadal brak. To na razie sprzyja sile dolara. Z kolei po stronie Funta mieliśmy dzisiaj bardzo słabe odczyty indeksu PMI. Przemysłowy wyniósł tylko 48,3 punktu i jest to kolejny spadek, a usługowy spadł do 48,6 punktów. Jest to tylko indeks nastrojów, aczkolwiek ostrzega przed nachodzącym spowolnieniem i tworzy presję na cięcia stóp procentowych, co osłabia Funta. Warto jednak pamiętać, że po zapowiedzi lidera Partii Brexit, że partia ta nie wystawi swoich kandydatów, tam gdzie dotąd wygrywała Partia Konserwatywna, szanse na zwycięstwo dotychczasowego premiera są duże, co pokazują sondaże. Maleje więc niepewność w kwestii Brexitu, co powinno chronić Funta przez większą przeceną, przynajmniej do wyborów. Wydaje się więc, że cena powinna poruszać się w zakresie 1,2750 – 1,30.

gbpusdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here