Naga Marketsblok po 22Witam na nocnej zmianie.

EUR/GBP – brytyjski Funt jest najbardziej rozchwianą walutą wśród największych gospodarek. Wszystko za sprawą brexitu i całej masy doniesień medialnych, które chwieją kursem w obu kierunkach. Dzisiaj pojawiła się informacja o porozumienia tzn. obie strony miały zaakceptować szkic umowy, która ma być przedstawiona na najbliższym szczycie. Funt momentalnie się umocnił. Trudno jednak jednoznacznie wskazać kierunek ruchu ceny na dłuższy termin. Nie jest bowiem wcale pewne czy umowa zostanie zaakceptowana np. Hiszpania zgłaszała zastrzeżenia w kwestii Gibraltaru. Cały czas trwają także rozgrywki polityczne na wyspach. Mimo, że na wykresie mamy kolejny niższy dołek i teoretycznie cena mogłaby spadać, to jednak wystarczy kolejne doniesienie o jakichś uwagach co do umowy aby Funt znowu się osłabił.

eurgbp

Zobacz także: FED podniesie stopy jeszcze pięć razy – ocenia Goldman Sachs i JP Morgan

AUD/NZD – ciekawa sytuacja techniczna ma miejsce na parze walut Antypodów. Wykres tygodniowy pokazuje, że cena dotarła i próbuje się odbić od linii, która łączy ważniejsze dołki od marca 2015 roku. Warto zwrócić uwagę z jak dużą dokładnością jest ona respektowana. Dolar nowozelandzki ma za sobą okres bardzo silnego umocnienia, znacznie większego niż jego australijski odpowiednik. Możliwe zatem, że przynajmniej chwilowo role się odwrócą. Technika sugeruje bowiem, przynajmniej chwilowe odbicie w górę i powinna w najbliższym czasie faworyzować stronę kupujących.

audnzdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro do złotego – czy cena spadnie do 4,25?
Następny artykułPoranny przegląd GPW – JSW, Mennica, Getin Noble
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here