Naga MarketsBlok po 22 – 22 kwietnia 2021: EUR/USD, GBP/USD Po dwóch sesjach zawahania, w czwartek rano, przed zbliżającym się posiedzeniem EBC, kurs EUR/USD wrócił do wzrostów. Po za oczekiwaniem na EBC, kurs rósł na skutek dalszej słabości dolara. Jest to powodowane uspokojeniem się sytuacji na rynku długu, ale także dobrymi nastrojami na amerykańskich indeksach giełdowych. Co do samego posiedzenia EBC, rynki były przekonane, że nie dojdzie do zmian parametrów polityki monetarnej i bardziej oczekiwany był wydźwięk komunikatu po posiedzeniu. Ostatecznie obyło się bez większych zaskoczeń.

  • EBC nie zmienia parametrów polityki monetarnej
  • Zbyt wcześnie na wygaszanie programu skupów
  • Euro nieznacznie traci do dolara podczas czwartkowej sesji

EBC uznaje, że jest nadal zbyt wcześnie aby mówić o ograniczaniu programu skupu aktywów, a w kolejnych miesiącach skup ten powinien nawet przyspieszyć. Na rynkach także było dość spokojnie i na EUR/USD kurs nieznacznie spadał. Teraz pozostaje czekać na kolejne (dopiero za 2 miesiące) posiedzenie EBC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tworzy się lokalny szczyt?

Jeżeli chodzi o globalny sentyment, to nadal panuje tryb risk-on czyli traci dolar, a zyskują bardziej ryzykowne aktywa. Okres słabszego dolara trwa jednak już dość długo, co rodzi ryzyko korekty, a pretekst do niej może dać choćby pandemia. Tu niepokojąco wygląda sytuacja w Indiach i nie chodzi tylko o liczbę zachorowań ale o kolejną mutację wirusa.

eurusd

Zobacz także: Kurs euro dotrze w okolice 1,2350 USD w nadchodzącym miesiącu, oczekuje MUFG

Jutro odczyty PMI z Wielkiej Brytanii

Podobna sytuacja techniczna panuje także na GBP/USD. Mamy kilkudniową, jednak łagodną korektę. Na tle ostatniego odbicia, dotychczasowe spadki są bardzo mało dynamiczne, co może sugerować chęć dalszego wzrostu ceny. Wydaje się, że szansą na to jest odmrażanie gospodarki w Wielkiej Brytanii, co jest pozytywnym wyjątkiem, szczególnie w Europie.

gbpusd

Powinno to skutkować coraz lepszymi odczytami gospodarczymi, a to może wspierać funta. Najbliższe szanse już w piątek. Wtedy poznamy kilka znaczących danych, w tym szybciej reagujące indeksy nastrojów PMI, zarówno dla usług, które najbardziej ucierpiały na lockdownie, jak i dla przemysłu. Pozytywne zaskoczenie może przywrócić wzrosty na GBP/USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usd | prognoza dolara | btc prognoza | biomed lublin gpw | gpw akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here