Naga MarketsBlok po 22 – 22 grudnia 2020: EUR/USD, GBP/USD Obserwowane umocnienie dolara podczas poniedziałkowej sesji, zostało wymazane jeszcze tego samego dnia, pozostawiając długi dolny cień świecy dziennej. We wtorek niewiele się działo ale raczej cena wracała do spadków. Główny powód umocnienia dolara to wzrost niepewności za sprawą doniesień o nowej mutacji koronawirusa. Z kolei bardzo ograniczone umocnienie dolar to efekt tego, że nie ma dowodów aby szczepionki nie działały na mutację. Po za tym, wczoraj Europejska Agencja Medyczna dopuściła do obrotu szczepionki, co mogło wesprzeć euro.

  • Szczepionka dopuszczona do użytku w Europie
  • Pakiet fiskalny w USA dogadany
  • Jedynym ryzykiem brexit bez umowy i lockdown

Podobny efekt uzyskujemy dzięki przyjętemu pakietowi fiskalnemu w USA, wartemu 892 mld dolarów. Wydaje się, że te dwa wątki czyli mutacja i rozpoczynanie szczepień powinny się równoważyć, a więc świąteczne spadki na rynkach akcji lub też na EUR/USD raczej można uznawać za zasłużoną korektę po silnych wzrostach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Korekta na EUR/USD

Kurs EUR/USD ma główne techniczne cele powyżej 1,24. Na wykresie dziennym widać dość porównywalne zasięgi impulsów w obecnym trendzie. Jeżeli ten schemat sprawdzi się po raz trzeci, to większej korekty moglibyśmy oczekiwać w rejonie właśnie 1,24.

eurusd

Zobacz także: USD najsłabszą walutą G8! Kurs dolara będzie spadać dalej w 2021 r. – prognozuje Mogran Stanley

Nadal wiara w porozumienie

Nadal sporo dzieje się w temacie brexitu. Poniedziałek przyniósł mocne spadki na GBP/USD za sprawą fiaska rozmów, które miały zakończyć się do niedzieli. Kolejny raz ostateczny termin okazał się mało znaczący i rozmowy nadal trwają. Media na Wyspach donoszą, że premier Johnson zgodził się na pewne ustępstwa w temacie rybołówstwa, które rzekomo pozostaje ostatnią nierozwiązaną kwestią. Głównym oponentem Brytyjczyków w tej sprawia jest Francja. Generalnie jednak klimat negocjacyjny ocieplił się i pojawia się szansa na porozumienie jeszcze przed końcem roku.

gbpusd

Alternatywnym rozwiązaniem, o którym także coraz częściej się mówi to kilka mniejszych umów, regulujących najważniejsze kwestie. A te bardziej skomplikowane sprawy, miałyby być nadal negocjowane w przyszłym roku. Efekt jest taki, że oddala się widmo brexitu bez umowy czego obawiały się rynki. Stąd dyskontowanie lepszej przyszłości i wzrosty na GBP/USD po poniedziałkowych spadkach. Wydaje się, że kolejne, mocne spadki na tej parze, mogą być podobnie szybko odrabiane, gdyż rynek cały czas liczy na umowę.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here