Naga MarketsBlok po 22 – 22 czerwca 2020: EUR/USD, Złoto Początek nowego tygodnia przyniósł poranną próbę dokonania odbicia na parze EUR/USD. Nie był to jednak ruch, który przesądzałby o zakończeniu trwającej od 10 czerwca korekty. Korekty, gdyż w dalszym ciągu trwający ruch spadkowy nie ma zbyt dużej dynamiki, szczególnie na tle poprzedzających go wzrostów. Teoretycznie, wzrost zachorowań na koronawirusa i to w krajach, gdzie sytuacja zdawała się być opanowana, powinien umacniać dolara. Najnowsze dane mówią o powrocie problemów w Australii i Niemczech, a także słabej sytuacji w USA. Warto tu wspomnieć, że Apple postanowił zamknąć część swoich sklepów. Umocnienie dolara postępuje jednak bardzo powoli co sugeruje duże nadzieje a rynkach.

  • Kurs złota testuje maksima trendu wzrostowego
  • Paliwem do wzrostów nowe zakażanie koronawirusem
  • Na EUR/USD gra pod europejski program gospodarczy

Mogą one wynikać z tego, że zarówno Chiny jak i USA stwierdziły, że ponowne zamknięcie gospodarek raczej nie wchodzi w grę. Ponadto ostatni odczyt sprzedaży detalicznej w USA pokazał, że sytuacja powoli wraca do normy. Ponadto widoczna jest poprawa na linii USA – Chiny, gdyż prezydent Trump odroczył pewne sankcje, a strona chińska zapowiedziała większe zakupy produktów rolnych ze Stanów Zjednoczonych.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD reaguje po wypełnieniu zasięgu korekty

Słabość korekty na EUR/USD może też wynikać w bardzo dużej mierze z oczekiwania na to, że podczas lipcowego szczytu UE dojdzie do przełamania oporu kilku krajów prze wprowadzeniem wspólnego programu pomocy gospodarczej. Jeżeli to by się udało, zarówno euro jaki i indeksy giełdowe na kontynencie powinny się umocnić.

eurusd

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

Kurs złota testuje maksima

W ostatnim czasie z powodu wspomnianych nowych ognisk zachorowań na COVID-19, głównie w Chinach czym rynki najbardziej się przejęły, doszło do umocnienia najbardziej tradycyjnej bezpiecznej przystani za jaką uchodzi złoto. Szerszy trend wzrostowy trwa tutaj zresztą od kilku lat, a jakiekolwiek problemy światowej gospodarki tylko ten ruch wzmacniają. Dynamika zwyżki nie jest już tak duża jak wcześniej, jednak kurs zbliża się do szczytu z połowy maja.

gold

Jego przełamanie powinno oznaczać ruch na główny opór, widziany z szerszej perspektywy w rejonie 1800,00. Wydaje się, że najnowsze problemy w postaci powrotu pandemii w kilku krajach szybko się nie zakończą, podobnie jak np. kwestia programu gospodarczego UE. Możliwe więc, że wystarczy czasu aby kurs złota zdążył odnotować nowe maksima w trendzie wzrostowym.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here