Naga Markets


Witam na nocnej zmianie.

GBP/CHF – podczas piątkowej sesji brytyjska waluta traciła na wartości, najmocniej do Franka szwajcarskiego. Po stronie Funta pojawiły się kolejne spekulacji dotyczące Brexitu. 17-18 listopada ma się odbyć dodatkowy, specjalny szczyt poświęcony tej sprawie. Z ust unijnych polityków padły mocne słowa o tym, że niektóre z propozycji premier Theresy May są nie do zaakceptowania. Prasa na wyspach zaczęła pisać o upokorzeniu premier May. Spekuluje się, że rosną szanse na to, że podczas kongresu torysów, który zaczyna się 30 września, premier May może stracić stanowisko szefa partii lub też może dojść do wyjścia  z UE bez porozumienia. Wydaje się, że podobne doniesienia powinny osłabiać Funta. Na wykresie mamy odbicie od linii trendu po wypełnieniu poprzedniego zasięgu korekty. Prawdopodobnie kurs będzie kierować się na minima z początku miesiąca.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

AUD/JPY – w piątek podaż broniła się przed dalszym wzrostem ceny, zmienność tego dnia była jednak na wysokim poziomie. Techniczny obraz pokazuje test linii trendu oraz lokalnego oporu. Ponadto warto zauważyć, że na tej parze cztery poprzednie ruchy wzrostowe osiągały niemal identyczny zasięg. Jeżeli sytuacja miałaby się powtórzyć, to obecnie musiałby być wyznaczany lokalny wierzchołek. Z ostatnich danych z japońskiej gospodarki dowiadujemy się, że inflacja CPI wyniosła w sierpniu 1,3% r/r czyli powyżej oczekiwań, a inflacja bazowa jest najwyższa od marca. Najwyżej od kilku miesięcy wypada także odczyt przemysłowego PMI. Warto także pamiętać, że już 24 września ma się odbyć druga runda rozmów nt. bilateralnej umowy handlowej Japonia-USA.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 21.09.2018
Następny artykułPiątkowy przegląd rynków – impas w rozmowach ws. Brexitu. Funt nurkuje
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here