Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

AUD/USD – kurs znajduje się w ciekawym położeniu po ostatnich spadkach o niewielkiej dynamice. Po pierwszym odbiciu, kurs wrócił na minima zakresu wielkości poprzedniej korekty. Poziom poprzedniego dołka jest też lokalnym wsparciem. Dzisiejsza sesja zaczęła się od spadków, jednak dość szybko pojawiła się kontra kupujących. Dłuższy dolny cień w tym rejonie może sygnalizować choć ponownego odbicia. Spadki to efekt chyba emocjonalnej reakcji na doniesienia o chińskim wirusie. Większym problemem dla australijskiej waluty może być zbliżające się posiedzenie Banku Centralnego, choć do tego czasu kurs może jeszcze rosnąć. Jeżeli tylko USD znacząco się nie umocni, wydaje się, że możliwe jest kolejne podbicie notowań w krótkim terminie.

audusd

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

EUR/JPY – europejska waluta w końcu otrzymała dzisiaj nieco argumentów za umocnieniem. Świetnie i zaskakująco wypadł odczyt nastrojów w niemieckiej gospodarce. Wynik 26,7 wobec prognoz 15 punktów musi robić wrażenie, mimo że nie są to dane dużego kalibru. Ponadto pojawiają się informacje o rozejmie między USA a Francją w kwestii podatku cyfrowego. Z kolei zakończone posiedzenie Banku Japonii nie wprowadza zmian i nie daje żadnych zaskoczeń. Wydaje się więc, że po kilku dniach korekty, cena na EUR/JPY może znowu zacząć rosnąć.

eurjpyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here