Naga MarketsBlok po 22 – 21 października 2020: EUR/USD, Złoto Środowa sesja przyniosła kolejne osłabienie amerykańskiej waluty. Głównym powodem takiego stanu rzeczy staje się pakiet fiskalny, nad którym trwają od dawna polityczne przepychanki. Optymizm na rynkach bierze się stąd, że wycenia się, że tuż po wyborach i tak wejdzie on w życie, a być może pozytywną niespodzianką będzie jego wcześniejsze wprowadzenie. Teoretycznie minął termin ultimatum jakie spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi dała prezydentowi Trumpowi, jednak jednocześnie wskazała, że rozmowy są bardzo intensywne a porozumienie jest już bardzo blisko.

  • Szanse na pakiet fiskalny osłabiają dolara
  • Surowce wracają do wzrostów
  • Złoto narusza respektowaną linię bessy

Pojawił się nowy termin, do końca bieżącego tygodnia. Po za tym, amerykańska opozycja chce jeszcze dodatkowego wsparcia dla gospodarki, nad którym prace mają rozpocząć się już w przyszłym tygodniu. Być może sporo w tym kampanii wyborczej, jednak takie zapowiedzi podobają się na giełdach. Końcówka tygodnia to trzy istotne rzeczy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mocny tydzień popytu na EUR/USD

Po pierwsze ostatnia debata prezydencka, po drugie dane z amerykańskiego rynku pracy oraz niemieckiego przemysłu. Po za słabszym dolarem mamy także względny optymizm na euro, być może z powodu emisji euroobligacji, na które pojawił się bardzo duży popyt. Na wykresie EUR/USD kurs zaczyna zbliżać się do oporu przy 1,19.

eurusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

Złoto coraz bliżej powrotu do głównego trendu

Rosnące szanse na pakiet fiskalny w USA osłabiają amerykańska walutę, choćby ze względu na ryzyko wzrostu inflacji. To z kolei powoduje dość proste przełożenie na notowania złota, które tradycyjnie w niepewnych czasach są traktowane jako bezpieczna przystań. Nie chodzi zresztą o sam pakiet, ale o dotychczasowe działania banków centralnych czyli niskie stopy procentowe, które sprawiają, że warto inwestować np. w złoto.

gold

Stąd też dotychczasowy, tegoroczny rajd na złocie. Wydaje się, że mimo dużej korekty, niemal porównywalnej z marcowymi spadkami, złoto nadal ma perspektywy do umacniania się, choćby ze względu na szalejącą kolejną falę pandemii. Obecnie na wykresie mamy próbę przełamania linii łączącej serię lokalnych wierzchołków, co byłoby czytelnym sygnałem do dalszych wzrostów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here