Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – spokojna, poniedziałkowa sesja przyniosła z początku kontynuację wzrostów na głównej parze walutowej. Możliwe, że zasługa w tym obniżenia obaw co do kolejnej wojny handlowej, tym razem między UE a USA. Po tym jak Europa specjalnie nie zareagowała w sposób odwetowy na nałożone cła, w miniony piątek jeden z doradców Białego Domu powiedział, że wprowadzone cła mogą okazać się tylko tymczasowe. Możliwe zatem, że kwestia ta zostanie dość szybko wyjaśniona i obie strony dojdą do kompromisu. Dobre nastroje na globalnych rynkach utrzymywane są także poprzez częste pozytywne wypowiedzi na linii USA-Chiny. Chiński wicepremier stwierdził, że jego kraj gotowy jest na dalsze rozmowy w celu osiągnięcia pełnego porozumienia. Kluczowa dla Euro może być końcówka tygodnia, gdzie mamy dane z Niemiec, ale przede wszystkim czwartkowe posiedzenie EBC. Na razie kurs osiąga zasięg jaki mieliśmy podczas majowo-czerwcowej zwyżki.

eurusd

Czytaj także: Wojna handlowa: Chiny liczą na częściową umowę z USA. Pekin planuje otworzyć sektor finansowy na cudzoziemców

GBP/USD – otwarcie nowego tygodnia rozpoczęło się spadkiem wartości Funta, było to jednak tylko chwilowe zachowanie rynku. Wydaje się, że rozwój wypadków w weekend w brytyjskim parlamencie zostało dobrze odebrany przez inwestorów, być może lepiej niż gdyby doszło do głosowania i porozumienie zostałoby odrzucone. Nadal więc rynki zdają się oczekiwać pozytywnego końca czyli brexitu z umową. Szef brytyjskiego MSZ stwierdził, że jest pewny, że znajdzie się większość dla poparcia umowy, w związku z czym do brexitu dojdzie 31 października. Aż do czasu ewentualnego odrzucenia umowy w parlamencie, Funt powinien więc pozostać silny.

gbpusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here