Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

GBP/USD – para notuje już kilkanaście sesji spadkowych z rzędu, a kurs spada nieustannie od początku maja. Obserwując poprzednie zasięgi ruchów spadkowych, wprawdzie były one porównywalne do obecnego, aczkolwiek zdarzały się także sporo większe impulsy podażowe np. jak ten z końca ubiegłego roku. Na wykresie nie mamy także żadnego wsparcia w bliskich okolicach, dlatego trudno prognozować odbicie. Wydaje się jednak, że potencjał spadków powoli się wyczerpuje i pojawi się choćby niewielka korekta. Problemem Funta jest brexit. Ostatnie doniesienia mówią o niewielkich szansach na przegłosowanie umowy rozwodowej przez parlament. Wprawdzie ostatnio Wielka Brytania kupiła nieco czasu, aczkolwiek na jesieni powrócą obawy co do bezumownego brexitu.

gbpusd


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Zobacz także: Rogalski (BOŚ): Dolar amerykański ustawia większość innych rynków

EUR/AUD – w poniedziałek mieliśmy nagłe umocnienie australijskiej waluty spowodowane dość zaskakującym wynikiem tamtejszych wyborów parlamentarnych. Po za startem sesji, strona popytowa odzyskiwała siły, a nagły spadek został podkupiony przez drugą stronę, zgodnie z panującym trendem wzrostowym. Dzisiaj Euro kontynuowało umocnienie względem dolara australijskiego. Powodów dostarczono w Australii. Opublikowane zapiski z ostatniego posiedzenia Banku Centralnego mówią o możliwej obniżce stóp procentowych już na posiedzeniu czerwcowym. Wydaje się zatem, że fundamenty powinny podtrzymywać tendencję wzrostową na tej parze.

euraudtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here