Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – piątkowa sesja była dość bogata jeżeli chodzi o kalendarz gospodarczy. Szczególnie istotna była seria odczytów z Europy. Pozytywnie zaskoczył odczyt przemysłowego PMI z Niemiec, który wzrósł bardziej niż się tego spodziewano, wskazując na szanse na jakieś ożywienie, gdyż jest to najlepszy odczyt od wielu miesięcy. Słabiej wypadły mniej istotne dane z Francji, tam jednak pozytywnie wypadł indeks dla usług. Takie dane pomogły nieco Euro w dokonaniu podbicia na głównej parze walutowej. Trzeba pamiętać jednak, że może to być tylko wyjątek od reguły czyli zazwyczaj dość słabych danych ze Strefy Euro. Popołudniu pojawiły się dość słabe odczyty PMI z USA ale za to dobrze wypadł odczyt z rynku nieruchomości. Tyle wystarczyło aby zainicjować korektę na mocno wyprzedanym rynku. Najbliższy opór mamy przy poprzednim dołku czyli okolicach 1,09.

eurusd

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

GBP/JPY – wydaje się, że ze względu na pewne rozbieżności ta para jest obecnie jedną z ciekawszych. Odstawiając kwestię negocjacji nad nową umową handlową po brexicie, gospodarka brytyjska od dłuższego czasu pozytywnie zaskakuje. Przemysłowy PMI wzrósł do 51,9 punktów mimo, że oczekiwano jego spadku. Gorzej wypadł ważniejszy odczyt usługowy, jednak tylko odrobinę poniżej prognoz. Z kolei Jen mocno tracił w ostatnim czasie, pojawia się bowiem coraz więcej doniesień o problemach tamtejszej gospodarki, a wzrost zachorowań na koronawirusa w tym kraju, zaczyna osłabiać jego pozycję jako tzw. bezpiecznej przystani. Po za tym mieliśmy bardzo słabe dane z Japonii i to zarówno dla usług jak i przemysłu. Dalsze problemy Chin będą stawały się też problemami Japonii, co może osłabiać Jena. Na wykresie mamy wybicie górą z okresu konsolidacji, a szerszy trend jest wzrostowy. Wydaje się więc, że perspektywy dla dalszych wzrostów są obiecujące.

gbpjpyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here