Naga Marketsblok-po-22Wtorkowa sesja przyniosła napływ niepewności i wzrost globalnego ryzyka na rynkach, mimo że nie pojawiły się drastyczne ruchy cen na kursach walut. Wśród powodów wzrostu niepokojów prym wiedzie zamieszanie na rynku ropy naftowej. Wydaje się, że niewielkie znaczenie przypisuje się plotkom o stanie zdrowia przywódcy Korei Północnej.

  • Euro czeka na szczyt UE i decyzje w sprawie wspólnych obligacji
  • Funt doznaje mocniejszej przeceny
  • Kurs EUR/USD praktycznie stoi w miejscu

Na wykresie EUR/USD widać, że ostatnie dni mają niewielkie znaczenie na tle impulsu spadkowego z ubiegłego tygodnia. Wydaje się, że rynek oczekuje na czwartkowy szczyt unijny. Bazowy scenariusz każe zakładać, że raczej nie dojdzie do wielkiego przełomu, w tym zgody na wspólne obligacje.

Kurs EUR/USD czeka na czwartkowy szczyt UE

Raczej więc euro może utrzymać kiepską formę, a dalszy wzrost globalnego ryzyka umocni dolara jako bezpieczną przystań. Dzisiaj pojawiło się pewne zaskoczenie w postaci niezłego odczytu nastrojów ZEW z Niemiec, jednak rynek specjalnie nie reagował na te wyniki.

eurusd

Zobacz także: Covid-19 i dalszy przebieg pandemii, ocenia Marcin Bogusz z Copernicus Capital TFI

Kurs funta z mocną przeceną

Dużo słabiej w relacji do dolara radzi sobie brytyjski funt. Na wykresie GBP/USD po chwilowym wybiciu oporu w rejonie 1,25, cena szybko wróciła poniżej tego poziomu. Dynamika spadków była dzisiaj dość spora. W przeciwieństwie do EUR/USD, tutaj ostatnie tygodnie były wzrostowe, można więc powiedzieć, że jest z czego spadać.

gbpusd

Dzisiejsze odczyty z brytyjskiego rynku pracy wypadły mieszanie, jednak obecnie wszelkie odczyty są ignorowane, a notowania zależą w większym stopniu od chwilowych wzrostów lub spadków obaw co do gospodarczej, najbliższej przyszłości.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here