Naga Marketsblok po 22Witam na nocnej zmianie.

CAD/CHF – w ostatnich dniach notowania ropy naftowej sięgnęły nowych minimów. Walutą, którą najbardziej to osłabia jest dolar kanadyjski. Dopóki więc ropa wyraźnie nie odbije, trudno liczyć na jakiekolwiek wzrosty kanadyjskiej waluty. Dzisiaj dodatkowo mieliśmy odczyty z tamtejszej gospodarki. O ile PKB wypadł całkiem nieźle, powyżej prognoz, to już dane o sprzedaży detalicznej wypadły bardzo blado. W efekcie poranne wzrosty zostały wymazane, a na wykresie pojawia się dłuższy górny cień świecy dziennej. Może to sygnalizować chęć dalszych spadków, już po przełamaniu lokalnego wsparcia w rejonie 0,7310.

cadchf


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Zobacz także: Piątkowy przegląd rynków – zaufanie konsumentów w USA powyżej oczekiwań

GBP/USD – kurs od kilku dni walczy o przełamanie oporu na jaki składają się wcześniejsze dołki. Mowa o poziomach okolic 1,27. Z jednej strony mamy brak mocniejsze reakcji podażowej w tak technicznym miejscu, a z drugiej brak siły po stronie Funta aby opór przełamać, zwłaszcza w okresie słabości dolara. Wydaje się, że wokół Funta panuje zbyt duża niepewność i nawet mimo chwilowej przerwy w dostawie doniesień o brexicie, rynek nie jest w stanie mocniej zaufać tej walucie. Dzisiaj poznaliśmy dane o PKB za trzeci kwartał z Wielkiej Brytanii. Odczyty wypadły zgodnie z oczekiwaniami. Nie wywołały one większej reakcji na wykresie. Popołudniu mieliśmy za to słabsze od prognoz dane o amerykańskim PKB, które także niewiele poruszyły wykresem. Wydaje się więc, że potrzebna jest kolejna informacja związana z sytuacją w brytyjskim parlamencie aby mocniej poruszyć notowaniami.

gbpusdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here