Naga Markets

Blok po 22 – 20 września 2022: XAU/USD, Ropa Brent Wtorkowa sesja była kolejnym dniem o relatywnie niższej zmienności. Jest to w pełni uzasadnione, gdyż oczy inwestorów skierowane są na środowe posiedzenie FED. Dzisiaj szlak przetarł Bank Szwecji podnosząc stopy procentowe o 100 punktów. Możliwe, że inwestorzy odbiorą ten krok jako zapowiedź tego co nas czeka w tym tygodniu, a pole do jastrzębiego zaskoczenia FED ma całkiem spore mimo już dokonanej serii podwyżek. Ostatnie dane o inflacji bardzo rozczarowały i to pomimo faktu, że w badanym okresie mocno spadły ceny benzyny w USA.

Notowania złota poruszają się w niewielkiej konsolidacji w okolicach tegorocznego minimum. Główne wsparcie oparte jest o strefę w rejonie 1670 USD za uncję. Wydaje się, że w obliczu ostatnich danych o inflacji, rynki mogą brać pod uwagę tylko dwa scenariusze. Podwyżka o 75 lub 100 punktów bazowych. Równie istotny może być komentarz co do dalszych kroków.Wydaje się, że podwyżka mniejszego kalibru może pozwolić złapać rynkom oddech, gdyż taki ruch mógł już zostać zdyskontowany ostatnimi spadkami. Nie wydaje się jednak aby trend spadkowy na XAU/USD został zakończony, dopóki nie zobaczymy wyraźnego spadku inflacji, co będzie zapowiedzią gołębiej zmiany w FED.

Zobacz także: Cena złota aż 18% niżej od szczytu z marca. Dlaczego kruszec tanieje?

Kanał spadkowy 

Notowania ropy naftowej wykonały lekkie podbicie podczas poniedziałkowego popołudnia. Dzienna świeca z dłuższym dolnym cieniem, w rejonie dolnej krawędzi krótkoterminowego kanału spadkowego, może sygnalizować wyprzedany rynek i chęć zainicjowania odbicia. Wyhamowanie spadków notowań ropy naftowej to przede wszystkim efekt obaw związanych z produkcją ropy naftowej. Od dawna mamy do czynienia z sytuacją, że czołowi producenci OPEC nie są w stanie wypełniać nawet niskich limitów wydobycia.

Niewielkie szanse przypisuje się także porozumieniu z Iranem, co pomogłoby w dalszym zbijaniu cen ropy. Z drugiej strony mamy równie silne obawy po stronie popytu na paliwa, który spada z powodu wysokiej inflacji. Kolejne wzrosty stóp procentowych uderzają w gospodarki, co także nie sprzyja większym zakupom. Mamy więc stan równowagi z tendencją umiarkowanie spadkową.

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułAri10 oferuje kryptowalutową bramkę płatniczą
Następny artykułRentowności obligacji skarbowych w USA rosną!
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here