Naga MarketsWitam na nocnej zmianie.

CHF/JPY – dzisiaj rano zakończyło się posiedzenie SNB. Nie doszło do zmian parametrów polityki monetarnej, zgodnie z oczekiwaniami. W komunikacie podano, że Bank nadal będzie aktywny na rynku walutowym. Na wykresie widać, że cena wybiła się na nowe maksimum trendu wzrostowego. Głównie za sprawą słabości japońskiej waluty. Zanegowane zostały więc oznaki korekty z poprzednich dni. Dwa ostatnie ruchy wzrostowe osiągały podobny zasięg. Wydaje się więc, że obecnie możemy spodziewać się kontynuacji zwyżki do okolic 118,50 czyli poziomu szczytów z lutego, a także z lipca ubiegłego roku.

USD/CAD – wpływ na dzisiejsze notowania miały plotki o tym, że porozumienie między Kanadą a USA w sprawie NAFTA raczej nie zostanie osiągnięte w tym tygodniu. Wpływ spekulacji był jednak ograniczony, tak samo zresztą jak wpływ danych z amerykańskiej gospodarki. Pozytywnie zaskoczył wskaźnik przemysłowy z Filadelfii, natomiast poniżej prognoz wypadła sprzedaż istniejących nieruchomości. Notowania miały ograniczony zakres, początkowe spadki były korygowane w drugiej części dnia. Cena oscyluje przy 1,29 czyli strefie wsparcia, a także poziomie poprzedniego dołka. Teoretycznie więc pojawia się szansa na odbicie. Jeżeli to nie nastąpi, kolejnym przystankiem powinna być dolna krawędź kanału spadkowego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFunt szterling bliski testu 1.33. Najwyżej od lipca
Następny artykułPodsumowanie sesji w USA – S&P500 i Dow Jones z rekordami
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here