Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – pierwsza sesja nowego tygodnia przebiegała w spokojnym tempie, co było spodziewane z uwagi na fakt braku obecności na rynkach Amerykanów, którzy wspominają Martina Lutera Kinga. Cena powoli spadała i znajduje się już blisko kilkumiesięcznej linii trendu wzrostowego. Jej przełamanie może skończyć się powrotem kurs do szerszej tendencji spadkowej. Słabo na Euro wpływały kiepskie odczyty inflacyjne z Niemiec. Dolar umacnia się po niezłych danych z ubiegłego tygodnia, choćby pozytywnych zaskoczeniach przy sprzedaży detalicznej oraz rynku nieruchomości.

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

GBP/USD – brytyjska waluta słabo rozpoczęła nowy tydzień, spadając na poziom wsparcia przy 1,2950. Funtowi szkodzą negocjacje o nowej umowie handlowej ale w bliższej perspektywie szczególnie ryzyko obniżki stóp procentowych, o czym coraz więcej się mówi. Ostatnie dane inflacyjne za grudzień czy też te o sprzedaży detalicznej wypadły blado, zwiększając szanse na obniżkę już pod koniec stycznia. Kluczowe w tej sprawie będą jutrzejsze dane o stopie bezrobocia, dynamice płac, a także te z piątku zawierające odczyty PMI. Jeżeli ryki znowu zostaną negatywnie zaskoczone, podażowa presja powinna się utrzymać.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here