Naga MarketsBlok po 22 – 20 października 2020: AUD/USD, Ropa WTIBardzo negatywne informacje płyną z Banku Centralnego Australii. Co gorsze, są to już kolejne doniesienia o możliwych działaniach. Wczoraj wiceprezes RBA wspomniał o możliwości wprowadzenia ujemnych stóp procentowych. Mimo, że może szybko to nie nastąpić, to jednak rodzi obawy przed zbliżającym się posiedzeniem, które zaplanowano na 3 listopada. Wydaje się, że bardzo prawdopodobne jest wtedy ścięcie stóp z 15 do 10 punków bazowych.

  • Oczekiwania na obniżkę stóp procentowych w Australii
  • Coraz gorsze relacje handlowe z Chinami
  • Rynek ropy czeka na interwencję OPEC?

Taka retoryka zwiększa także ryzyko zwiększenia skali skupu aktywów lub podjęcia jeszcze innych działań. Po za tym, mamy także dalsze pogorszenie relacji z Chinami, które ograniczyły import węgla i bawełny z Australii. Po za tym, pandemia i okres wyborów w USA to czas niepewności na rynkach, co także może sprzyjać umacnianiu amerykańskiej waluty. Otrzymujemy więc pole do spadków na AUD/USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
RBA wyznacza nowy trend?

Obecnie podaż wyhamowała na ważnym wsparciu okolic 0,70, aczkolwiek w dłuższej perspektywie możliwa jest kontynuacja przeceny, tym bardziej w kontekście zbliżającego się posiedzenia RBA. Warto mieć na uwadze, że AUD/USD silnie wzrósł po wybuchu pandemii i obecnie jest więc z czego spadać.

audusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

Blisko wybicia z konsolidacji

Od końca ubiegłego tygodnia da się zauważyć popytową presję na notowania ropy naftowej. Mimo, że cena już 6 tydzień porusza się w dość wąskiej konsolidacji to w ostatnich dniach kurs nie może odkleić się od jej górnego ograniczenia. Skąd dobre nastroje na rynku ropy mimo pandemii i obaw o odbudowę popytu na paliwa? Wydaje się, że rynek coraz silniej zaczyna wyceniać konieczną interwencję kartelu OPEC. Dotąd z poszczególnych krajów płynął przekaz a potrzebie realizacji dotychczasowego porozumienia, według którego produkcje będzie już tylko wzrastać.

ropa

Wobec drugiej fali pandemii, wydaje się jednak, że możliwa będzie modyfikacja porozumienia. Wczoraj z OPEC popłynął przekaz o elastyczności działań np. Arabia Saudyjska przyznała, że są skłonni wspomóc notowania ropy. Pod koniec listopada mamy spotkanie kartelu, na którym być może pojawią się dalsze szczegóły. Wydaje się, że tylko tym można tłumaczyć zachowanie kursu ropy naftowej, która zmierza do wybicia z konsolidacji.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here