Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

Ropa WTI – piątkowa sesja rozpoczęła się od kontynuacji czwartkowego odbicia. Z perspektywy wieczora, widać że popyt nadal jest w słabej formie. Dłuższy górny cień, wskazuje, że korekta może mieć problem z przełamaniem poziomu poprzedniego dołka. To co jednak istotne w kwestii długotrwałego powrotu ceny na normalne poziomy tzn. opłacalności czyli 45-50 USD, to fakt, że kolejne kraje zaczynają głośno mówić o tym, że tak niska cena im przeszkadza. Na razie są to tylko słowa i drobne gesty, tak jak irackie wzywanie o zebranie krajów OPEC, irańskie prośby o zniesienie sankcji w czasie pandemii czy dzisiejsze działania USA, które przy takiej cenie uzupełnią magazyny, aczkolwiek na razie o symboliczną ilość 30 mln baryłek. Po za tym, amerykańska prasa wspomina o użyciu dyplomacji, gdyż tak niskie ceny ropy zagrażają amerykańskim firmom wydobywczym. Powoli więc będzie rosnąć presja na mocniejsze odbicie surowca.

ropa wti

Partnerem cyklu jest Orbex – Skorzystaj ze zniżki 50% na konta Premium i VIP Ultimate oferujące wąskie spready i niskie prowizje. Już teraz otwórz darmowy rachunek demonstracyjny

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

GBP/USD – wycena funta do dolara na tak niskich poziomach jak w tym tygodniu była ostatnio w połowie lat 80-tych. Dzisiaj mieliśmy bardzo zmienną sesję, która niemal cofnęła kurs do poziomu poprzednich dołków. BOE kolejny raz obniżył stopy procentowe i zapowiedział interwencję na rynku i pomoc przedsiębiorstwom. Co zaskakujące w normalnych czasach, teraz taki ruch spowodował umocnienie się funta. Po południu pojawiły się niezłe dane z amerykańskiego rynku nieruchomości i im bliżej końca dnia, tym brytyjska waluta oddaje wypracowane odbicie. Kluczową sprawą dla rynków jest ponownie brexit i okres przejściowy. Premier Johnson dostał teraz pretekst w postaci koronawirusa do tego aby z podniesioną głową móc przedłużyć okres przejściowy. Wydaje się, że taki ruch jest oczekiwany i umocniłby walutę z powodu oddalenia ryzyka fiaska negocjacji, które w obecnym czasie trudno sobie wyobrazić.

gbpusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here