Naga MarketsBlok po 22 – 20 maja 2021: EUR/USD, GBP/USD Czwartkowa sesja na rynku walutowym przyniosła po pierwsze odreagowanie po opublikowanych w środę wieczorem zapiskach z ostatniego posiedzenia FED, a po drugie, sesja od rana była wyczekiwaniem na kolejne dane z amerykańskiej gospodarki. Zapiski FED niewiele nowego przyniosły. O tym, że część członków chce rozmawiać o ograniczaniu programu skupu aktywów wiedzieliśmy już wcześniej. Są oni jednak w mniejszości, a więc FED raczej pozostanie tym bankiem centralnych, który dość wolno reaguje na wzrost inflacji, celując w wyższe i bardziej pewne ożywienie gospodarcze.

Zachowanie FED widać w słabości dolara ale też w ograniczonych spadkach na rynkach akcji, w ramach trwającej korekty. Wzrosty na EUR/USD hamowane są jednak przez pojedyncze wypowiedzi członków EBC o braku konieczności zmiany polityki na zagrożenia inflacyjne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Test szczytu z lutego

Wykres EUR/USD zatrzymał się na lutowym szczycie, jednak bazowym scenariuszem jest to, że będzie to tylko korekta.

eurusd

Zobacz także: Kurs euro dotrze w okolice 1,2350 USD w nadchodzącym miesiącu, oczekuje MUFG

Blisko maksimów trendu

Zachowanie i narracja FED jeszcze bardziej niż z Europejskim Bankiem Centralnym, kontrastuje z działaniami Banku Anglii. BoE już przystąpił do normalizacji polityki monetarnej. W dodatku rozwiewają się niedawne obawy o to, że indyjska mutacja wirusa opóźni proces odmrażania gospodarki. Dzisiaj premier Boris Johnson stwierdził, że jest optymistą, a obawy o nową mutację były przesadzone. Wszystko idzie zgodnie z planem i już jutro gospodarka brytyjska powinna zostać w pełni otwarta.

gbpusd

Do końca czerwca każdy obywatel ma dostać przynajmniej jedną dawkę szczepionki. Funt raczej też ignoruje gorsze informacje, jak te o spięciach z Brukselą czy kolejnych problemach w kwestii Irlandii Północnej. To są dane służące jedynie korektom na GBP/USD, natomiast trendy wyznaczają polityki banków centralnych, a funt ma zdecydowanie większe wsparcie od BoE niż dolar od FED.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje mwig40 | s&p 500 wykres | dax spekulant | eurocash kurs | sp500 | cyfrowy polsat akcje | dax akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here