Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

AUD/USD – otwarcie nowego tygodnia przyniosło spore ruchy i luki na notowaniach australijskiej waluty. Powodem były wybory parlamentarne, które według sondaży miały dać zmianę władzy na rzecz opozycyjnej dotąd Partii Pracy. Okazało się jednak, że przy władzy pozostanie rządząca dotąd Koalicja Liberalno-Narodowa. Wywołało to umocnienie dolara australijskiego do większości głównych walut. Na AUD/USD zaczyna się więc korekta, która ma co odrabiać po ostatniej silnej przecenie. Wcześniejsze korekty w trendzie spadkowym były dość porównywalne, dlatego obecnie cena może dojść do oporu okolic 0,70. Wzrosty odbywają się nawet pomimo dobrych danych piątkowych z USA czyli indeksie nastrojów Michigan, który wzrósł do najwyższego poziomu od 15 lat.

audusd


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Zobacz także: Rogalski (BOŚ): Dolar amerykański ustawia większość innych rynków

USD/CAD – od końca kwietnia notowania poruszają się w bardzo ciasnej konsolidacji. Wybicie z niej powinno wskazać dalszy kierunek. Technika w dłuższym terminie faworyzuje kupujących, z uwagi na trend wzrostowy. Równie dobrze jednak, w krótkim okresie cena może powrócić do okolic dolnej krawędzi kanału wzrostowego. Co do fundamentów, niedawno szef Banku Kanady wspomniał, że bardziej prawdopodobnym ruchem nadal pozostaje podwyżka stóp procentowych, choć nie wiadomo kiedy miałaby ona nastąpić. Kanadyjska waluta może być także wspierana notowaniami ropy, które powoli rosną po większej korekcie. Tu kluczowe kwestie to wzrost napięcia na Bliskim Wschodzie oraz sprawa porozumienia naftowego krajów OPEC. Oba czynniki powinny wpierać dalszy, stabilny wzrost notowań surowca, na czym może korzystać także waluta Kanady.

usdcadtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here