Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

GBP/USD – wczoraj kluczowym czynnikiem dla dolara mogły stać się zapiski z ostatniego posiedzenia FED, nie wniosły jednak one nic nowego, a podtrzymały stan obecnych stóp procentowych jako odpowiedni i tym samym podtrzymały siłę amerykańskiej waluty. Na tle silnego dolara trudno jest o umocnienie Funta, mimo że z Wielkiej Brytanii w ostatnim czasie zazwyczaj mamy pozytywne odczyty gospodarcze. Od początku tygodnia lepiej wypadają dane z rynku pracy oraz inflacja, a dzisiaj poznaliśmy lepszy odczyt sprzedaży detalicznej. Jutro poznamy ważne odczyty wskaźników PMI. Kolejne pozytywne zaskoczenie może w końcu doprowadzić do odbicia, tym bardziej, że dolar zyskuje m.in. za sprawą chińskiego wirusa, a dane o tym zaczynają skazywać na spadającą dynamikę nowych zachorowań. Na wykresie cena jest już blisko wsparcia w rejonie 1,28.

gbpusd

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

AUD/USD – wspomniana spadająca dynamika nowych zachorowań chińskiego wirusa nie pomogła australijskiej walucie, która w stosunku do dolara spadła na najniższe poziomy od lat, przełamując czytelne wsparcie. Walucie Australii zaszkodzić mógł raport z rynku pracy wskazujący na wzrost bezrobocia do 5,3%. Lepsze dane w kwestii wirusa mogą w końcu zacząć pomagać dolarowi australijskiemu, aczkolwiek wydaje się, że amerykańska waluta uważana jest obecnie za najsilniejszą i najstabilniejszą, jest także tzw. bezpieczną przystanią. Powody to głównie dobra sytuacja gospodarczy i zachowanie FED, który nie szykuje się na obniżkę stóp procentowych. Wydaje się więc, że w dłuższym terminie trend spadkowy może się utrzymać.

audusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here