Naga Markets


blok po 22Witam na nocnej zmianie.

EUR/GBP – w ostatnich dniach Euro wyraźnie traciło do Funta. Możliwe, że jednym z powodów były plotki o tym, że brytyjscy i unijni negocjatorzy pracują nad korektami porozumienia, szczególnie w kwestii granicy irlandzkiej. Z kolei po stronie Euro, pojawił się temat tanich pożyczek dla banków, który miałby być omówiony już podczas najbliższego posiedzenia EBC. Wydaje się także, że Euro może osłabiać się pod oczekiwaniami kolejnych słabych danych. Już jutro poznamy PMI z Niemiec, a także protokół z ostatniego posiedzenie EBC. Patrząc na nieodległą przeszłość, mogą być to elementy, który osłabią Euro. Na wykresie EUR/GBP zdaje się wracać ponownie do wsparcia okolic 0,9620.

eurgbp


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

NZD/JPY – kurs przełamał przed kilkoma dniami poziom szczytu z początku lutego i jak na razie popytowi udaje się utrzymać cenę ponad tym wsparciem. Wydaje się, że mogłoby to sugerować kontynuację zwyżki. Dolar nowozelandzki oczekuje na dość pozytywne efekty negocjacji między USA a Chinami. Coraz więcej doniesień każe wierzyć choćby w umiarkowanie pozytywny scenariusz. Z kolei w Japonii słabo wypadły dane na temat bilansu handlowego, gdzie deficyt okazał się najwyższy od 2 lat. Jest to głównie efekt potężnego spadku eksportu do Chin, który skurczył się o ponad 17%. Wcześniej Bank Centralny sugerował także możliwość prowadzenia jeszcze bardziej luźnej polityki monetarnej, gdyby zaszła taka potrzeba, co może przyczynić się do osłabienia japońskiej waluty.

nzdjpyCoinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here