Naga MarketsBlok po 22 – 20 kwietnia 2021: EUR/USD, Złoto Wtorkowa sesja przebiegała w dość spokojnym tempie na rynku walutowym. Obserwowaliśmy kontynuację tego co dzieje się od kilkunastu sesji czyli procesu słabnięcia dolara. Spoglądając na wykres dzienny EUR/USD, mamy największy ruch wzrostowy od początku roku. Bliskość linii łączącej dwa ostatnie szczyty, może zwiększać ryzyko skorygowania wzrostów, gdyż rynek jest już w fazie tymczasowego wykupienia. Pretekstem to korekty może okazać się czwartkowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Jest to bowiem kluczowym punkt tego tygodnia w kalendarzu gospodarczym.

  • Pierwsza sesja z silniejszym dolarem
  • Kurs EUR/USD nadal bez reakcji podażowej
  • Popyt na złocie walczy o wybicie oporu

Na rosnące ryzyko korekty, wynikające z faktu, że okres słabości dolara może się zakończyć lub przynajmniej także wykonać korektę, wskazują choćby rentowności 10 letnich obligacji USA, które spowolniły dynamikę spadku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zwyżka spowalnia

Dużo silniej jest to już widoczne na mocno skorelowanym z rynkiem długu kursie USD/JPY, gdzie mamy solidne odbicie. Także lekkie schłodzenie nastrojów na rynkach akcji może zwiastować przerwę w cyklu deprecjacji dolara.

eurusd

Zobacz także: Dolar przed ważnym testem, kurs euro może zawrócić

Walka na oporze

Wspomniane czynniki są także z małym wyprzedzeniem widoczne na rynku złota. Podczas, gdy kurs EUR/USD jeszcze rośnie, tutaj mamy już drugą sesję spadku notowań. Kurs złota także ma za sobą spore odbicie i obecnie dotarł pod dołki z grudnia i lutego. Jest to techniczne doskonałe miejsce do korekty odbicia. Generalnie jednak, nadal obowiązuje formacja podwójnego dna, powstała przy dolnej krawędzi kanału spadkowego, w którym mieście się całość spadków od sierpnia 2020 roku.

gold

Możliwe zatem, że po korekcie, kurs złota spróbuje powrócić na wyższe poziomy. Celem popytu nadal powinna być górna krawędź kanału spadkowego. Argumentem za wzrostami powinny być projekcje rosnącej inflacji na skutek stymulacji gospodarek w czasie pandemii.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos kurs | eur usd kurs | kurs dolara prognoza | pkn orlen akcje | kurs walut w czasie rzeczywistym |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here