Naga Marketsblok-po-22Poniedziałkowa sesja upłynęła bez większych atrakcji na rynkach. Niewiele działo się zarówno w kalendarzu gospodarczym jak i na głównej parze EUR/USD. Mamy tu słaby ruch wzrostowy przy tworzących się dywergencjach na wskaźnikach. Teoretyczny scenariusz mógłby zakładać pogorszenie się globalnych nastrojów w końcówce tygodnia, co umocniłoby dolar i doprowadziło do spadków na wykresie.

  • Euro czeka na unijny szczyt
  • Dolar i giełdy na wyniki amerykańskich spółek za I kw.
  • Złoto w ciekawym miejscu do technicznego odbicia

Są dwa potencjalne czynniki, które mogą wywołać taki ruch. Po pierwsze, w czwartek mamy szczyt unijny. Tu czynnikiem ryzyka są wspólne obligacje, na które nadal nie ma zgody. Ogólna słabość działań i brak zgody mogą osłabić euro.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs EUR/USD czeka na unijny szczyt

Po drugie, w tym tygodniu zaczynają się publikacje wyników spółek za pierwszy kwartał. Mogą one pokazać jaki jest wpływ pandemii na gospodarkę. Słabe wyniki np. Netflixa czy Intela, mogą wywołać spadki na giełdzie, w więc odpływ w stronę gotówki czyli dolara.

eurusd

Zobacz także: Covid-19 i dalszy przebieg pandemii, ocenia Marcin Bogusz z Copernicus Capital TFI

Kurs XAU/USD w potencjalnym miejscu do odbicia

Jeżeli scenariusz zakładający pogorszenie nastrojów na rynkach się sprawdzi. A po chwilowym wybuchu małej euforii po informacjach o możliwym leku na COVID-19, jest z czego zrealizować zyski. To na takim przebiegu wydarzeń mogłyby skorzystać notowania złota, jako głównej bezpiecznej przystani. Po za słabszymi wynikami spółek, na rynek mogą też napłynąć słabe dane o walce z koronawirusem, gdyż w USA spodziewane jest nadejście szczytu zachorowań.

Po za tym, na razie inwestorzy ignorują wypowiedzi prezydenta Trumpa, w których zaczyna oskarżać Chiny o wywołanie pandemii. Trzeba mieć na uwadze, że mamy rok wyborczy. Jeżeli jednak retoryka zacznie się zaostrzać i pojawią się równie ostre wypowiedzi ze strony Chin, to rynki zaczną wracać do wątku wojny handlowej, która zaczynała wygasać.

gold

To wszystko potencjalne przesłanki za utrzymaniem wzrostów na złocie w dłuższym terminie. Obecnie na wykresie, cena wykonała podobną korektę do poprzedniej i mamy też cofkę do poprzednich szczytów. Jest to potencjalne miejsce na techniczne odbicie i dzisiaj popołudniu pojawiła się niewielka reakcja kupujących.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here