Naga Markets

Blok po 22 – 20 grudnia 2021: EUR/USD, GBP/USD Poniedziałkowa sesja przyniosła niemal panikę na rynkach akcji i surowców. Jednak na walutach było dużo spokojniej i dolar umacniał się tylko w dość stonowany sposób. Najlepiej widać było to na EUR/USD, gdzie po dużych spadkach z piątku, udało się nawet wyprowadzić odreagowanie. Wydaje się, że okres niższej aktywności, jaki się zbliża, kurs EUR/USD spędzi w obecnej konsolidacji.

Początek tygodnia to także pustka w kalendarzu gospodarczym, tu ciekawiej zrobi się dopiero od środy, kiedy zaczną spływać ważne dane z amerykańskiej gospodarki. Tryb risk-off na rynkach to zasługa nie tylko nowej mutacji wirusa czy też jastrzębio brzmiących banków centralnych.Odreagowanie po piątku

Swoje robią tez tarcia w amerykańskiej polityce i nadal niepewny los pakietu infrastrukturalnego prezydenta Bidena, co może uderzyć w odbicie gospodarcze w przyszłym roku. Dolar powinien zyskiwać na obecnej sytuacji niepewności, ale także na ostatnim przekazie FED, który wyznacza ścieżkę do podwyżek stóp procentowych w przyszłym roku.

eurusd

Zobacz także: Ceny towarów mocno w górę. Inflacja cały czas nie odpuszcza

Podwójny dołek?

Bardzo szybki powrót poniżej 1,32 na lokalne wsparcie zanotował także GBP/USD. Tu jednak, popyt zaczyna bronić wsparcia i pojawia się próbą kolejnego odbicia. Co ciekawe, funtowi nie przeszkadza widmo wprowadzenia lockdownu, ani też zawirowania na scenie politycznej w postaci rezygnacji ministra Frosta, odpowiedzialnego za negocjacje z Brukselą. Tu wprost pojawiają się sugestie, że relacje z UE mogą stać się bardziej napięte, co mogło być przyczyną dymisji.

gbpusd

Widać więc wyraźnie, że to dolar rozdaje karty, gdyż wystarczyła wypowiedź z FED, aby błyskawicznie zanegować efekt czwartkowej podwyżki stóp procentowych w Wielkiej Brytanii. Na wykresie pojawia się obrona lokalnego wsparcia i próba wygenerowania kolejnego odbicia.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed gpw

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pekao akcje opinie | akcje benefit | pkn orlen gpw | biomed kurs akcji | lpp kurs | cdr kurs | kurs intercars |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here