Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

GBP/USD – opublikowane dzisiaj dane dotyczące dynamiki PKB w Wielkiej Brytanii za trzeci kwartał wypadły lepiej niż oczekiwano, co można uznać za spore zaskoczenie. Wzrost o 0,4% w ujęciu kwartalnym i 1,1% w ujęciu rocznym oraz wzrost inwestycji o 7,9% wypada całkiem okazale. Pozwoliło to na dokonanie umiarkowanego odbicia na notowaniach Funta. Wydaje się, że można liczyć raczej na korektę niż powrót do wzrostów, gdyż paliwo, które napędzało dotychczas wzrosty raczej się wyczerpało. Wybory za nami, a teraz rodzą się obawy o skutki gospodarcze brexitu. Obrze w ten temat wpisują się spekulacja na temat obniżenia stóp procentowych w przyszłym roku. Na wykresie spadki zatrzymały się przy czytelnym poziomie 1,30 co może skłaniać do kontynuacji korekty w okresie niższej zmienności.

gbpusd

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Miażdżące zwycięstwo Johnsona stawia przed nim nowe wyzwania! UK się rozpadnie?

AUD/NZD – piątek przyniósł kontynuację rozpoczętych w czwartek wzrostów na tej parze walutowej. Mimo, że czwartkowe popołudnie wyglądało słabiej niż pierwsza część dnia to nadal końcówka tygodnia należy do kupujących. Dzięki piątkowej kontynuacji na wykresie tygodniowym pojawia się klasyczna świeca pin bar, mogąca zwiastować wzrosty. To co przemawia za takim ruchem to przede wszystkim duża skala ostatnich spadków, porównywalna do tegorocznych ruchów. W kwestii fundamentów, ruch spadkowy powstał na bazie zaskoczenia jakim był brak obniżki stóp procentowych w Nowej Zelandii oraz późniejsze zapewnienia, że obniżka nie jest brana pod uwagę. Ponadto warto wspomnieć program stymulujący gospodarkę. Możliwe, że jest to już jednak wycenione. Kilka dni temu poznaliśmy dobre dane z australijskiego rynku pracy oraz gołębie zapiski z ostatniego posiedzenia RBA. Spadek ryzyka cięcia w polityce monetarnej powinien w krótkim okresie działać na korzyć australijskie waluty, tym bardziej na tak wyprzedanym rynku jakim jest AUD/NZD.

audnzdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here