Naga MarketsBlok po 22 – 2 września 2020: EUR/USD, GBP/USD Środa była drugą sesją z rzędu zwrotu na EUR/USD. Korekta zaczęła się, gdy cena niemal sięgła poziomu 1,20. Wydaje się, że można mówić o co najmniej dwóch powodach tego zwrotu na południe. Po pierwsze, wczoraj zaskakująco mocno (także na tle odczytów europejskich) wypadł amerykański indeks ISM dla przemysłu, który wzrósł o więcej niż się spodziewano i sięgnął najwyższych poziomów od listopada 2018 roku, rosnąć trzeci miesiąc z rzędu.

  • Mocne dane z USA wsparły dolara
  • Sygnały z EBC o chęci osłabienia euro
  • Ważne dane gospodarcze w końcówce tygodnia

Drugi powód to wypowiedź jednego z członków EBC (Philip Lane), który dał do zrozumienia, że dla EBC Euro może powoli być zbyt drogie. Mamy więc kolejną korektę i podtrzymanie sekwencji naprzemiennych ruchów. Wydaje się, że trudno bez krytycznego zwrotu w sprawie pandemii oczekiwać trwałego umocnienia dolara.

EBC chce tańszego euro

Jeżeli jednak kolejne dane (jutro ISM dla usług, a w piątek kluczowe dane z rynku pracy w USA) potwierdzą lepszą sytuację za Oceanem, to ruch korekcyjny może się przedłużyć.

eurusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

Jutro ważna sesja dla funta

Bardzo niewielka reakcja jest widoczna w godzinach porannych na GBP/USD. Umocnienie dolara spowodowało zaznaczenia lokalnego szczytu, jednak spadki nasiliły się dopiero w godzinach popołudniowych. Siła funta może nieco zaskakiwać w obliczu medialnych doniesień o możliwym zerwaniu rozmów ze stroną unijną nad nową umową handlową. Wydaje się jednak, że jest na to mała szansa i stronie unijnej także będzie zależało na kompromisie.

gbpusd

Rynek więc nie reaguje ostatnio na doniesienia w sprawie brexitu. Jutro mamy dość obfity kalendarz gospodarczy dla obu walut. Po za wspomnianymi odczytami dla USA, po stronie funta kluczowe będą usługowy PMI za sierpień oraz przemówienie prezesa Banku Anglii, zaplanowane na godzinę 16:00. Jeżeli dane negatywnie zaskoczą, a dolar pozostanie mocny, otworzy się droga do rozwinięcia korekty do okolic 1,3250.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here