Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

GBP/NZD – pierwsza sesja nowego roku zaczęła się od umocnienia dolara oraz spadku wartości walut Antypodów. Spadki tych drugich to efekt słabego odczytu PMI z Chin dla przemysłu oraz informacji o cięciu stopy rezerw obowiązkowych dla banków przez Ludowy Bank Chin. Słabo wypadły także dane z Wielkiej Brytanii czyli także PMI przemysłowy za grudzień. Oczekiwano słabszego odczytu, ale ten wypadł jeszcze poniżej prognoz. Funt jednak zyskuje, mimo że Wielka Bratania wydaje się być jednym z głównych kandydatów do obniżenia stóp procentowych. Na razie, po dużym spadku notowań, mamy obicie od czytelnego wsparcia i równie dynamiczny ruch w górę.

gbpnzd

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Miażdżące zwycięstwo Johnsona stawia przed nim nowe wyzwania! UK się rozpadnie?

EUR/GBP – ciekawie wygląda sytuacja także na tej parze, gdyż Euro zanotowało sporą korektę wzrostową. Teraz cena oscyluje przy strefie oporu na wykresie tygodniowym, na którą składają się wcześniejsze dołki. Wydaje się, że jest to dobre miejsce na odbicie w dół, zgodnie z panującym trendem. W umocnieniu się Funta nie przeszkadzał dzisiaj słaby odczyt PMI oraz zaskakująco dobry odczyt tego samego wskaźniki z Niemiec. Sentyment, po okresie wzrostów, może więc zacząć znowu przechodzić na rzecz pozycji krótkich.

eurgbpConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here