Naga Marketsblok po 22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – nowy rok przyniósł kontynuację wzrostów o poranku dzisiejszej sesji. Dość szybko jednak, bo już około 10 nastąpił mocniejszy zwrot na południe. W tym czasie publikowano odczyty PMI, w tym dla Strefy Euro, który wypadł zgodnie z oczekiwaniami czyli niżej niż poprzedni odczyt. To wystarczyło aby Euro się osłabiło. Ciekawie wygląda sytuacja techniczna, gdyż dłuższy górny cień świecy dziennej wystaje ponad maksima zakresu konsolidacji trwającej od połowy listopada. Ponadto cena testuje już linię ubiegłorocznego trendu spadkowego, a także opór nieco poniżej poziomu 1,15. Patrząc więc czysto technicznie, ostatnie wzrosty miały małą dynamikę i wyglądają raczej na korektę w trendzie spadkowym.

eurusd

Zobacz także: Środowy przegląd rynków – kurs srebra testuje kluczowy opór

AUD/USD – słabo w nowy rok weszły waluty Antypodów. Dolar australijski tracił po opublikowaniu odczytów PMI z chińskiej gospodarki. Te negatywnie zaskoczyły. Odczyt przemysłowy w grudniu spadł z 50,2 punktów do 49,7 punktów. Jest to wynik całkiem sporo poniżej prognozy. Wcześniej rządowy odczyt tego wskaźnika spadł do 49,4 punktu, co oznacza, że po raz pierwszy od 19 miesięcy PMI spadło poniżej bariery 50 punktów. AUD/USD znajduje się na poziomie minimów z końca ubiegłego roku. Wydaje się, że może dojść do przełamania i dalszych spadków, a kolejnym celem byłyby minima z 2015 i 2016 roku, poniżej 0,69.

audusdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOIL.WTI – ile można czekać ? – 02/01/2019
Następny artykułPrzegląd komunikatów GPW – LPP, CD Projekt, CCC
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here