Naga MarketsWitam na nocnej zmianie.

NZD/USD – czwartek upłynął pod znakiem spadków i była to już druga sesja z przewagą podaży. W kontekście trendu spadkowego, przełamanie linii łączącej dwa ostatnie dołki, może da sygnał do zakończenia korekty. Wtedy w grze będzie test obecnego minimum tendencji spadkowej. Nadal przewagę powinna utrzymać podaż, dążąc do przełamania i kontynuacji trwającego trendu. USD jest wspierany kondycją gospodarki amerykańskiej, którą FED w ostatnim komunikacie bardzo wysoko ocenił.

Strategia oparta o wykresy dzienne realizowana jest na koncie Royal. Broker oferuje spready od 0,6 pipsa oraz rachunek już od 50 dolarów.

Złoto – po wykonaniu, kolejny raz, standardowego zasięgu korekty, cena kruszcu zaczyna przybliżać się do minimum trendu spadkowego. Wydaje się więc, że niebawem dojdzie do testu, a być może nawet do przełamania minimum i zejścia niżej. Presja podażowa utrzymuje się za sprawą silnego dolara, mocnych ocen tamtejszej gospodarki. Ostatnio doszedł kolejny argument za spadkami. Mowa o raporcie organizacji World Gold Council. Publikacja co kwartał szacuje popyt na złoto. W drugim kwartale popyt na ten kruszec spadło o 4%. Jeszcze drastyczniej spadł popyt inwestycyjny tzn. na instrumenty finansowe oparte o notowania złota.

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDanske Bank o konferencji BoE i dalszym kursie EUR/GBP
Następny artykułGBPNZD – nadal w wąskim zasięgu
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here