Naga MarketsBlok po 22 – 2 listopada 2020: EUR/USD, GBP/USD Notowania euro lekko wsparł dzisiejszy wskaźnik PMI dla przemysłu z niemieckiej gospodarki. Kolejny miesiąc wskaźnik rósł, mimo że Niemcy wprowadziły pewne ograniczenia w związku z pandemią. Na wykresie dziennym EUR/USD pojawiła się korekta po tym jak cena spadła w bliskie okolice poprzedniego dołka z końca września. Wydaje się jednak, że w kontekście kalendarza ekonomicznego, korekta może być dość płytka. Głównym tematem są oczywiście amerykańskie wybory prezydenckie, których wyniki zaczną spływać podczas środowego poranka.

  • Dobre dane z Niemiec wsparły euro
  • Spokojna sesja. Ryki czekają na wynik wyborów w USA
  • Coraz bliżej umowy handlowej po brexicie

Warto mieć na uwadze, że oddano bardzo dużo głosów w formie listownej i jeżeli pierwsze wyniki będą dość wyrównane, to na rynki wróci obawa o to, że może nas czekać długie liczenie każdego głosu, a być może nawet sądowe skargi. Mimo, że sondaże dają nadal przewagę Bidenowi, to warto pamiętać, że podobnie było 4 lata temu.

Wyhamowanie spadków

Obok kolejnych krajów, głównie Europy, który nakładają lockdowny, wybory są drugim czynnikiem niepewności, a to sprzyja raczej umacnianiu dolara. Aż do poznania pierwszych wyników, odbicie na EUR/USD powinno być dość znikome.

eurusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

GBP/USD przy linii trendu

Nieco więcej optymizmu płynie z medialnych doniesień Agencji Bloomberg. Chodzi o brexit i prace nad nową umową handlową z Unią Europejską. Zdaniem Agencji, porozumienie jest już bardzo bliskie do osiągnięcia. Jedna z kluczowych spraw dotycząca połowu ryb, będąca długo kością niezgody, miała zostać uzgodniona. Rosną więc szanse na to, że do połowy listopada uda się zawrzeć jakąś formę umowy. Funta wsparły dzisiaj także zaskakująco dobre odczyty PMI dla przemysłu za październik. Dane te wyrównały nieco wpływ decyzji o rozpoczęciu narodowego lockdownu.

gbpusd

Była to zresztą decyzja dość spodziewana od pewnego czasu i dlatego nie wywołała aż tak dużej reakcji na rynkach. Z powodu wyborów w USA, to dolar będzie rozdawała karty w najbliższym czasie. Na wykresie GBP/USD cena kolejny raz testuje linię trendu, jednak przynajmniej w pierwszej połowie tygodnia, technika będzie miała raczej drugorzędne znaczenie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here