Naga Marketsblok po 22Witam na nocnej zmianie.

EUR/USD – po czwartkowym odbiciu od wsparcia, w piątek po południu doszło do realizacji zysków z tego odbicia. Dolar bowiem lekko umocnił się po danych amerykańskiego z rynku pracy. Odczyt NFP wskazał na 250 tysięcy nowych etatów, a dynamika płacy godzinowej wyniosła 3,1%. Są to dane potwierdzające dobrą kondycję amerykańskiej gospodarki. Z drugiej strony, nie jest to wielkie zaskoczenie, tak samo jak polityka monetarna. To co niepewne, działa niekorzystnie na dolara. Są to kwestie porozumienia z Chinami. Tu pojawiają się doniesienia o presji prezydenta, aby jak najszybciej do tego doszło. Po drugie to wybory, które mogą wpłynąć na rynki w najbliższych dniach. Trudno więc powiedzieć na ile trwałe jest odbicie od wsparcia, kierunek może wyznaczyć właśnie początek nowego tygodnia.

eurusd

Zobacz także: Piątkowy przegląd rynków – NFP wspiera dolara amerykańskiego

AUD/CHF – ciekawą sytuację techniczną mamy na tej parze walutowej. Dzisiejsze wzrosty dotarły do poziomu oporu, wyznaczonego przez szereg wcześniejszych dołków. Popołudniu rozpoczął się ruch spadkowy i w efekcie, pod koniec sesji mamy coraz dłuższy górny cień świecy dziennej. Także porównując ruch wzrostowy z poprzednim trendem, można dostrzec podobieństwa względem zakresu, mimo że aktualna zwyżka odznacza się dużo większą dynamiką. Warto także zauważyć, że w trwającym trendzie wzrostowym, jakiekolwiek świece z dłuższymi górnymi cieniami, skutecznie sygnalizowały kilkudniowe korekty. Wydaje się więc, że teraz może być podobnie i po dość euforycznym tygodniu, w kolejnym zobaczymy kilka dni korekty.

audchftokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTokeny IOTA przechowasz na bezpiecznym sprzęcie firmy Ledger
Następny artykułTerminale naftowe pilnie poszukiwane
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here