Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

GBP/USD – dwa kluczowe wydarzenia czwartkowej sesji to informacje mające wpływ na rynek ropy naftowej oraz dane z amerykańskiego rynku pracy. Mimo fatalnych danych o liczbie zadeklarowanych bezrobotnych, dolar znacząco się nie osłabił. Możliwe, że był to dość oczekiwany odczyt, po za tym dolar zyskuje na ucieczce kapitału z rynków do gotówki. Ciekawie może zapowiadać się piątkowa sesja. Z USA poznamy sporo danych m.in. o stopę bezrobocia i indeks ISM dla usług czyli istotny, gdyż epidemia w dużym stopniu dotyka sektor usługowy. Za to z Wielkiej Brytanii napłyną dane o PMI usługowym. Spodziewane są słabe odczyty, ale kto wie czy wyniki nie będą, tak jak dziś, dużo słabsze od prognoz. Od 4 dni na GBP/USD nic się nie dzieje i wydaje się, że w piątek może to ulec zmianie. Większe szanse przypisywałbym spadkom. Mamy za sobą pionowy ruch w górę, dane mogą rozczarować po obu stronach, a jednak pozycja dolara jako bezpiecznej przystani może przed weekendem zadziałać.

gbpusd

Partnerem cyklu jest Orbex - Skorzystaj ze zniżki 50% na konta Premium i VIP Ultimate oferujące wąskie spready i niskie prowizje. Już teraz otwórz darmowy rachunek demonstracyjny! SPRAWDŹ NAS

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

Ropa WTI – rynek ropy silnie zyskiwał od samego poranka, za sprawą wypowiedzi rosyjskiego ministra energii o tym, że Rosja nie zamierza zwiększać wydobycia, tak jak uczyniła to Arabia Saudyjska. Mamy więc pozytywny punkt w wojnie cenowej, który wpisuje się w zapowiedzi prezydenta Trumpa, że USA, Rosja i Arabia Saudyjska szybko i wspólnie wesprą notowania surowca. Nagła chęć powrotu do rozmów wynika z prostego faktu, że wojna cenowa nikomu nie służy, nawet Arabii Saudyjskiej. Pozytywnym argumentem na tym rynku były także doniesienia o tym, że Chiny chcą po tak niskich cenach zacząć zwiększać swoje rezerwy strategiczne. Odbicie na wykresie na razie niewiele zmienia, może być jednak początkiem stabilizacji cen czyli powrotem do poziomów opłacalności dla większości producentów.

ropa wtiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here