Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

NZD/USD – pierwsza sesja nowego tygodnia przyniosła długo oczekiwane umocnienie nowozelandzkiej waluty. Przypomnijmy, że pierwsza fala umocnienia miała miejsce po tym, jak wbrew oczekiwaniom rynków, nie zdecydowano się tam a cięcie stóp procentowych. Po tym czasie, mimo czasem nawet dobrych wieści z frontu wojny handlowej, waluta Nowej Zelandii stała w miejscu w stosunku do amerykańskiego odpowiednika. Powodem dzisiejszej zwyżki były zapowiedzi ministra finansów tego kraju, który zapowiedział opublikowanie do 11 grudnia, programu stymulującego wzrost gospodarczy. Wstępna założenia mówią m.in. o wzroście nakładów na projekty infrastrukturalne. Co ważne dla rynku walutowego, ożywienie gospodarcze oznacza, że Bak Centralny nie musi podejmować tematu cięcia stóp procentowych i takie zapowiedzi oddalają taki scenariusz. Na wykresie mamy wybicie poprzedniego szczytu i ruch w kierunku górnej krawędzi kanału wzrostowego. Jeżeli tylko relacja na linii USA-Chiny nie ulegną znaczącemu pogorszeniu, na co niewiele wskazuje przynajmniej do połowy grudnia, wydaje się, że strona popytowa powinna utrzymać przewagę na wykresie.

nzdusd

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Marne szanse na “drugą fazę” umowy handlowej USA i Chin?

AUD/USD – dużo słabiej wygląda sytuacja na tej parze walutowej, choć pewna korelacja jest jednak zachowana. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tworzącej się pozytywnej dywergencji między zachowaniem ceny a oscylatorem stochastycznym. Tego typu dywergencje sprawdzały się w ostatnich miesiącach. Dzisiaj doszło do obicia w górę, mimo że w nocy poznaliśmy słabsze od prognoz zdane z australijskiego rynku nieruchomości. Warto jednak mieć na uwadze, że jutro nad ranem poznamy decyzje w sprawie stóp procentowych. Nie jest spodziewana obniżka, a kluczowy będzie komunikat. Jeżeli Australia choć trochę pójdzie w ślady Nowej Zelandii, to kurs powinien rosnąć i być może pod to toczyła się dzisiaj gra n tym rynku.

audusdtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here