Naga MarketsBlok po 22 – 2 czerwca 2021: EUR/USD, GBP/USD Notowania głównej pary walutowej EUR/USD poruszają się od 7-8 sesji w trybie bocznym. Mimo, że w tym czasie doszło do lekkiego umocnienia dolara, to jak dotąd nie wywołuje to większych szkód w szerszym trendzie wzrostowym. Kurs nie cofa się zbyt mocno nawet pomimo negatywnego zaskoczenia z Niemiec jakim były dzisiaj odczyty sprzedaży detalicznej. Sprzedaż detaliczna wzrosła rok do roku tylko o 4,4%, a w porównaniu z poprzednim miesiącem mamy nawet spadek o 5,5%.

Brak większych spadków na EUR/USD oraz utrzymywanie niewielkich zmian od początku tygodnia sugeruje, że rynki czekają na kluczowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Te poznamy jutro, ale ważniejsze będą odczyty z piątku. Zachowanie rynku wskazuje, że oczekuje się dalszej poprawy na rynku pracy, zgodnej z trwającym trendem, jednak dane nie będą na tyle dobre, aby miały wywołać większą presję na FED.

Te artykuły również Cię zainteresują
W oczekiwaniu na dane z rynku pracy

W przypadków typowych danych, nie odbiegających od prognoz, FED będzie nadal tkwił przy swoim stanowisku, że jest zbyt wcześnie aby zmniejszać stymulację fiskalną. Na razie na to wskazują wykresy i jeżeli rzeczywiście dane nie będą nadmiernie optymistyczne, zapewne kurs EUR/USD powalczy o wyższe poziomy.

eurusd

Zobacz także: Prognozy EBC: poprawa wzrostu i niska inflacja. EUR/USD spadnie do 1,15

Konsolidacja pod oporem

W tym samym czasie także niewiele dzieje się na GBP/USD. Tu korekta w czasie umocnienia dolara jest jeszcze bardziej płaska. Wynikać może to z dużego kontrastu w działaniach FED i BoE. Bank Anglii dużo aktywniej przeciwdziała wzrostowi inflacji, co wspiera funta. Obecne ponowne zamieszanie w kwestii pandemii, które najmocniej daje o sobie znać w Azji, ale także na wyspach brytyjskich, nie specjalnie wpływa jak dotąd na tzw. tryb risk-off. Tym bardziej, że problem zaczyna dotykać właśnie Wielką Brytanię, gdzie po zdjęciu restrykcji i pomimo wysokiego tema szczepień, liczba zakażeń indyjską mutacją wirusa zaczęła rosnąć.

gbpusd

Wydaje się, że mimo wszystko skala zakażeń nie jest na tyle wysoka, aby wpłynąć na rynki, stąd też spokój na funcie. Po za tym, kluczową rolę odgrywa dolar i jak wspominaliśmy, kluczowe będą dane z piątku, które mogą wpływać na retorykę FED. Wydaje się jednak, że bazowym scenariuszem jest utrzymanie pandemii w ryzach oraz brak zmian z polityce FED, co przełoży się prawdopodobnie na kontynuację trendu wzrostowego w dłuższym okresie czasu.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs 11bit | akcje allegro | prognozy btc | kryptowaluty wiadomości | kryptowaluty kurs | plus 500 | wig20 notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here