Naga MarketsBlok po 22 – 2 czerwca 2020: GBP/USD, AUD/USD Wtorkowa sesja na rynkach finansowych podtrzymywana była w dobrych nastrojach. Dodatkowo globalny apetyt a ryzyko nawet wzrósł, gdyż wyjaśniło się nieco spraw między USA a Chinami. Wczoraj strona chińska zaprzeczyła doniesieniom, że miałaby wstrzymywać, zgodnie z umową handlową, import m.in. wieprzowiny z USA. Kwestia Hong Kongu nie była ani nowa, ani też rynki specjalnie się nią nie przejęły. Wydaje się zatem, że rozsądek bierze górę, a wiec nie ma powodów do umocnienia się dolara. Dobre wieści płyną także z frontu walki z pandemią, gospodarki są otwierane, a wczoraj pojawiły się kolejne doniesienia o szczepionce tym razem z firmy Gilead.

  • RBA pozostawia stopy procentowe na dotychczasowym poziomie
  • “Spowolnienie gospodarcze mniejsze niż sądzono” – te słowa pomogły AUD
  • Funt zyskuje po doniesieniach prasowych o łagodzeniu stanowiska wobec UE

Dużo lepiej zrobiło się także dla funta. Powodem są prasowe doniesienia, że rząd jednak pójdzie na pewne ustępstwa i być może nawet zostanie przedłużony okres przejściowy. Na wykresie GBP/USD widać, że formacja głowy z ramionami doprowadziła do relatywnie niewielkich spadków.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs GBP/USD wraca pod lokalny opór

Słabszy dolar i dobre wieści z Wielkiej Brytanii, sprawiły że cena błyskawicznie odrobiła straty i zmierza do oporu 1,2650. Na razie rynki ignorują obawy o interwencję BoE za jakiś czas.

gbpusd

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

AUD/USD kontynuuje rajd wzrostowy

Nadal mocne wzrosty trwają także na parze AUD/USD. Australijska waluta korzystała najpierw na tym, że to Chiny jako pierwsze zażegnały pandemię i zaczęły otwierać gospodarkę, później nie przeszkadzało popytowi nerwowe relacja między Australią a Chinami, a obecnie waluta ta korzysta na dobrych nastrojach i słabszym dolarze amerykańskim. W dodatku nad ranem poznaliśmy decyzję w sprawie stóp procentowych.

audusd

Te pozostały na dotychczasowym poziomie, a w komunikatach podano, że dotychczasowe spowolnienie gospodarcze okazało się mniejsze niż wcześniej sądzono. To może sugerować, że raczej w najbliższym czasie nie dojdzie do cięcia stóp procentowych i stąd wynika umocnienie waluty. Jeżeli nastroje gwałtownie się nie popsują, to jedynym celem popytu jest poziom 0,70 a więc także tegoroczne maksima.

invest

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here