Naga Markets“Gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz…”


Witam na nocnej zmianie 🙂

Ciekawe sytuacje techniczne pojawiają się na następujących parach walutowych:

NZD/JPY – nie pojawia się na razie, żaden znaczący sygnał odwrotu, ale chciałem zwrócić uwagę, że kurs dotarł do ważnej stref oporu, która wielokrotnie była już testowana. Zagrania na tej parze oferują często długie i gładkie ruchy, dość łatwe do utrzymywania pozycji na dłuższy czas.

1
EUR/AUD – powstaje świeca pin bar, która swoim maksimum zahacza o strefę oporu, łącząca dwa poprzednie wierzchołki. Wydaje się, że kurs ma problem z dalszymi wzrostami. Warto zwrócić uwagę na linię łączącą wszystkie poprzednie szczyty, gdyż jest naprawdę bardzo dokładnie respektowana. Wygląda na to, że spadki “wiszą w powietrzu”.

3
AUD/NZD – dzisiaj doszło do pogłębienia ostatnich minimów, jednak popyt pojawił się i w efekcie powstaje pin bar. Kilka ostatnich świec pokazuje wyhamowanie spadków. Poziom wsparcia jest na razie broniony, a jest to strefa, która pokrywa się z poziomem, który nie był pokonany od ponad 20 lat. Warto także zwrócić uwagę, że trwająca fala spadkowa osiągnęła już zasięg poprzedniej. Dokładnie po takim samym ruchu spadkowym doszło wtedy do większej korekty. Wydaje się, że jeżeli teraz też ma dojść do przynajmniej korekcyjnego odbicia, to dzisiejsze minimum jest chyba absolutnym dołkiem. Co ciekawe, przyglądając się wykresowi dwie dekady wstecz, widać że częstym odbiciem od tego wsparcia były właśnie formacje podwójnego dna. Kto wie czy i teraz nie mamy do czynienia z podobnym scenariuszem. Zagranie oczywiście ryzykowne ze względu na panujący trend spadkowy.
2

Zapraszamy Was na dwa ciekawe wydarzenia. Pierwsze to darmowe, stacjonarne szkolenie dotyczące Price Action prowadzone przez red. naczelnego Comparic.pl Marcina Wenusa, który przedstawi kompletną strategię oraz udostępni skrypt pomagający w otwieraniu pozycji. Szkolenie odbędzie się w Warszawie 28 lutego w hotelu Marriott.

Drugie to największa w Polsce konferencja poświęcona Forex, w której odbędą się wykłady wielu znanych traderów m.in. Jacka Schwagera, Pawła Danielewicza czy Rafała Glinickiego. Dowiedz się więcej o tym niezwykłym wydarzeniu.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.


Dyskusja na temat analiz z “Bloku po 22” toczy się w moim dzienniku na forum: Gra długoterminowa

Dobranoc.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDanske Bank otwiera 4 nowe longi.
Następny artykułEUR/CAD – linia bessy zatrzymuje wzrosty
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here