Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

GBP/USD – dzisiejsze dane z brytyjskiej gospodarki wpisały się w pozytywną serię i odnotowaliśmy wzrost inflacji do poziomu 1,8% w styczniu. To więcej niż oczekiwano. Są to kolejne mocne dane z Wielkiej Brytanii, m.in. wczoraj poznaliśmy niezłe dane z rynku pracy. Jak na obawy związane z brexitem, dane te mogą zaskakiwać. W parze z mocnym dolarem, Funt nie jest w stanie zyskiwać ale opiera się silniejszym spadkom. Na wykresie mamy potencjalnie wyznaczony kolejny niższy wierzchołek w trwającym nadal układzie korekcyjnym wobec wcześniejszych wzrostów.

gbpusd

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

EUR/GBP – lepiej radzi sobie Funt ze słabym Euro, choć po ostatnich spadkach, cena wyhamowała. Jak widać na wykresie tygodniowym, przystanek mamy na kluczowym wsparciu okolic 0,83. Wydaje się, że rynki będą czekać na protokoły z posiedzenia EBC, które poznamy już w czwartek. Euro szkodzi chiński wirus, który nasila coraz słabsze odczyty gospodarcze nie tylko ze Strefy ale także a największej gospodarki Niemiec. Wczoraj poznaliśmy bardzo słaby odczyt indeksu nastrojów ZEW. Możliwe więc, że do czwartku spadki przyhamują, jeżeli jednak notatki nie zaskoczą, a Funt dołoży kolejne dobre dane o sprzedaży detalicznej w czwartek czy PMI w piątek, to wsparcie może zostać przełamane.

eurgbpConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here