Naga Markets


blok po 22Witam na nocnej zmianie.

AUD/USD – wczoraj poznaliśmy zapiski z ostatniego posiedzenia Banku Australii. Wskazują one na równe szanse zarówno na podwyżkę, jak i na obniżkę stóp procentowych w najbliższej przyszłości. Wcześniej scenariusz z obniżką praktycznie nie był brany pod uwagę co przekłada się na osłabienie australijskiej waluty. Zapiski wskazały także na sporą niepewność co do przewidywań gospodarczych. Spadek w stosunku do amerykańskiej waluty odbywa się mimo złych informacji z USA, choć w sumie nie ma w nich nic nowego. Chodzi o stan wyjątkowy i próbę jako zablokowania przez 16 stanów. Na wykresie mamy kanał spadkowy i trwające odbicie od górnej krawędzi. Obecny ruch w górę może doprowadzić do powstania trzeciego wierzchołka formacji głowy z ramionami, co dobrze wpisywałoby się w trend wewnątrz kanału spadkowego.

audusd


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Zobacz także: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

CAD/JPY – test dołka z początku grudnia nie przynosi większej reakcji podażowej. Po dwóch lekkich odbiciach w dół, cena zdaje się nadal przeć na wybicie oporu. Jeżeli dojdzie do wybicia, kolejny cel mamy w rejonie 84,80 czyli przy dołkach z października i listopada. Wydaje się, że scenariusz z dalszymi wzrostami jest dość realny. Ropa naftowa znowu zaczęła drożeć, co umacnia kanadyjską walutę. Z kolei z Japonii, szef Banku Centralnego dał do zrozumienia, że jest gotów jeszcze bardziej poluzować politykę monetarną, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Taka kombinacja danych może sprzyjać stronie kupującej.

cadjpyCoinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here