Naga MarketsBlok po 22 – 19 listopada 2021: EUR/USD, GBP/USDOstatnia sesja tygodnia przyniosła kontynuację bardzo silnego dolara, jednak końcówka sesji pokazała, że zarówno euro jak i szczególnie funt, są w stanie nawiązać walkę. O ile na euro wynika to być może z silnego wyprzedania rynku EUR/USD, to już w przypadku funta, siła pochodzi nadal z oczekiwań wobec Banku Anglii. Jeżeli chodzi o EUR/USD to kurs odnotował dzisiaj nowe roczne minima, jednak pojawiła się próbą odbicia po południu.

Niewiele to zmienia, choć pokazuje, że kolejny raz po zejściu poniżej 1,13 pojawia się reakcja popytu. Nie wydaje się jednak aby miało to być coś więcej niż tylko korekcyjne odbicie.Nowe minima

Po za kwestią gołębiego przekazu EBC, nad Europą wisi widmo lockdownu, a dziś jeden z kandydatów na kanclerza Niemiec wypowiedział się właśnie za zaostrzeniem restrykcji. Podobny krok poczyniono już w Austrii, stąd tez obawy są uzasadniony. Z drugiej strony, w pewnym stopniu uzasadniałyby one dotychczasowe stanowisko EBC.

Zobacz także: Ceny towarów mocno w górę. Inflacja cały czas nie odpuszcza

Dobry sentyment do funta

Dzisiaj napłynęły kolejne mocne dane z Wielkiej Brytanii. Sprzedaż detaliczna była znacząco powyżej rynkowych prognoz, co jest kolejny odczytem, który każe myśleć o narastającej inflacji, a to zwiększa presję na Bank Anglii. Ostatnie posiedzenie silnie zawiodło, ale teraz, patrząc na notowania funta, wydaje się, że rynek zaczyna budować podobne oczekiwania na kolejne posiedzenie.

Na razie zwyżkę funta ogranicza nie tylko silny dolar, ale też polityka czyli problemy z porozumieniem irlandzkim i napięcia z UE. Jeżeli chodzi o dolara, dziś otrzymaliśmy kolejną wypowiedź z FED o potrzebie przyspieszenia ograniczania programu skupu aktywów. Druga połowa sesji przyniosła jednak silne odbicie GBP/USD, co może wskazywać na dość dobry sentyment wokół funta i próbę mocniejszego odbicia od czytelnego wsparcia.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here