Naga MarketsBlok po 22 – 19 listopada 2020: EUR/USD, GBP/USD Notowania na parze EUR/USD spadały od godzin nocnych do samego poranka w Europie. Sytuacja zaczęła się odwracać już około południa i świeca dzienna, mimo że spadkowa, zaczęła zyskiwać dłuższy dolny cień. Wydaje się, że pretekstem do potrzebnej po dużym odbiciu korekty, są słabe dane dotyczące pandemii. Tym bardziej, że być może wszystko co złe w tej kwestii dla euro, mamy już w cenach. Podczas, gdy w Europie czekamy już na pierwsze łagodzenie obostrzeń sanitarnych, to sytuacja w USA i Japonii komplikuje się.

  • Kolejne obostrzenia sanitarne w USA i Japonii
  • Ich szczyt ma przypaść na okres Święta Dziękczynienia
  • Europa szykuje plan awaryjny na wpadek braku umowy z Wielką Brytanią

Wczoraj podano fatalne dane dla Tokio, a w Nowym Jorku pozamykano szkoły. Media za oceanem sugerują, że okres przed świętem dziękczynienia będzie szczytem nakładanych restrykcji. Gorsze dane z USA wcale nie muszą umacniać dolara jako bezpiecznej przystani.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na razie płytka korekta na EUR/USD

Drugą stroną medalu jest fakt, że im sytuacja jest gorsza, tym na skutek politycznego pata, rośnie presja na FED. Wczoraj kolejny raz z FED popłynął sygnał o wsparciu fiskalnym. Na wykresie mamy więc łagodną korektę po lokalnym oporem.

eurusd

Zobacz także: Złoto będzie dalej rosło, a akcje spadną do marcowego dołka? “Król obligacji” nie byłby tym zaskoczony

Nadzieje na porozumienie UK-EU nadal spore

Podobnie zachowywał się wczoraj rynek na GBP/USD. Teoretycznie, funt powinien zacząć tracić przed obawami o bezumowny brexit. Tak się jednak nie dzieje i wciąż są żywe nadzieje na szybkie porozumienie. Rynki zdają sobie sprawę z gry na czas strony brytyjskiej, jednak ostatnio dochodzą głosy, że być może jakaś decyzja zapadnie w najbliższych dniach. Wcześniej jeden z brytyjskich negocjatorów miał stwierdzić, że to kwestia tygodnia, a wczoraj prasa pisała, że Komisja Europejska lada moment zacznie wdrażać procedurę planu awaryjnych na wypadek baraku umowy z Wielką Brytanią.

gbpusd

Chodzi o zredukowania obaw, głównie dla biznesu. Mimo, że to standardowa procedura, to może wskazywać, że UE wywiera presje na Londyn. Albo więc porozumienie zostanie zawarte w najbliższym czasie, albo negocjacje zostaną zerwane. Sądząc po wykresach, rynek tak na to nie patrzy i w całym zamieszaniu dostrzega raczej szansę na szybką umowę.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here