Naga Marketsblok po 22Witam na nocnej zmianie.

AUD/NZD – pierwsza sesja nowego tygodnia przyniosła lekkie korekty wzrostów na walutach Antypodów. Powodem była weekendowa konferencja Asia-Pacific Economic Cooperation, która nie przyniosła wypracowania wspólnego stanowiska w temacie wymiany handlowej. Wydaje się, że korekty na tych walutach mogą być jednak chwilowe, gdyż rozmowy mają być kontynuowane niebawem podczas szczytu G20, a pogłoski medialne sugerują, że zarówno Chiny jak i USA będą chciały stworzyć pozory sukcesu, co przynajmniej nie powinno przeszkadzać w dalszym umacnianiu się walut takich jak dolar nowozelandzki czy australijski. Dzisiaj ten drugi był wyraźnie mocniejszy. Cena odbija od bliskich okolic widocznej na wykresach tygodniowych linii trendu, która doskonale łączy dołki od marca 2015 roku. Możliwe więc, że krótkim okresie kurs wykona korektę wzrostową przynajmniej porównywalną z dwoma poprzednimi.

audnzd

Zobacz także: Tygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 19 – 23 listopada 2018

EUR/CHF – w stosunku do Franka, europejska waluta pozostaje dość słaba, w porównaniu z tym co dzieje się na innych parach. Kurs nadal oscyluje blisko górnej krawędzi kanału spadkowego i jeżeli nadal linia te będzie respektowana, moglibyśmy się spodziewać kolejnego zejścia niżej, mimo że dynamika obecnych spadków nie jest zbyt imponująca. Warto pamiętać, że jednym z kluczowych tematów dla Euro jest kwestia włoskiego deficytu. Już w środę 21 listopada Komisja Europejska ma ogłosić jakie podjęła decyzje wobec braku chęci wprowadzenia zmian do budżetu przed włoski rząd. Znając chęci komisarzy do grożenia i karania, możliwe że podobne rozwiązania zostaną zastosowane w stosunku do Włoch. Może to, zwłaszcza w przypadku medialnych oskarżeń i ostrego tonu wypowiedzi włoskich polityków wpłynąć na osłabienie Euro, które notuje już dość dojrzałą korektę np. do dolara. Jeżeli tak się stanie, cena mogłaby kolejny raz odbić w dół od krawędzi kanału.

eurchftokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje Apple i Facebooka na wielomiesięcznych minimach. Giełda w USA traci
Następny artykułPoranny przegląd GPW – Pekao, LPP
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here