Naga MarketsBlok po 22 – 19 kwietnia 2021: EUR/USD, Ropa WTINowy tydzień zaczęliśmy z bardzo dużym impetem i wzrostem optymizmu. Szczególnie widoczne było to na notowaniach EUR/USD, gdzie kurs z dużym impetem przełamywał poziom 1,20. Mamy więc największy ruch wzrostowy od początku roku i przełamaną kluczową barierę o nieco psychologicznym znaczeniu. Wobec nadal spadających rentowności amerykańskich obligacji, wydaje się, że otwiera się droga do kontynuacji zwyżki. Najbliższym celem jest linia łącząca dwa szczyty od początku roku. Dzisiejsza sesja odbyła się przy praktycznie pustym kalendarzu gospodarczym.

  • Rynki finansowe ignorują geopolitykę
  • Kurs EUR/USD z mocnym wybiciem
  • Niekorzystne prognozy na rynku ropy naftowej

Z kolei temat polityki, rynki starają się ignorować. Chodzi tu głównie o relacje USA i Rosji w kwestii zarówno opozycjonisty Nawalnego jak i gromadzenia wojska pod ukraińską granicą. Możliwe, że rynek uznaje te ruchy Rosji za zbyt czytelne, ale miały być realnym zagrożeniem.

Te artykuły również Cię zainteresują
1,20 przełamane w mocnym stylu

Ważniejszy dla rynków jest temat podwyżki amerykańskich podatków, a to idzie coraz trudniej. Trwa więc odreagowanie, po tym jak od początku roku wyceniana była podwyżka, która miała uderzyć w rynki akcji. W tym tygodniu warto zwrócić szczególnie uwagę na czwartkowe posiedzenie EBC.

eurusd

Zobacz także: Dolar przed ważnym testem, kurs euro może zawrócić

Wzrasta liczba wiertni ropy

Słabszy dolar, głównie za sprawą wspomnianych podatków, co sprawiło, że rozmyła się nieco korelacja z rynkiem długu, choć i ten nadal spada – otworzyło drogę do kolejnego wzrostu cen ropy. Tu jednak rodzi się pytanie o ile uzasadnione są te zwyżki i czy po tak dużej skali wzrostów, ropa naftowa ma jeszcze miejsce na dalszy wzrost cen? Wydaje się, że coraz trudniej o fundamentalne argumenty, szczególnie gdy wzrost popytu za sprawą szczepień, równoważony jest zachowaniem kartelu OPEC, który powoli wycofuje się z limitów wydobycia. Tak dzieje się już także w Stanach Zjednoczonych.

ropa

Najnowszy raport analityczny Baker Hughes wskazuje na kolejny wzrost liczby wiertni ropy w USA. Jest to naturalne zjawisko, że wyższe ceny ropy skłaniają do wzrostu wydobycia. Z kolei wcześniej podawano, że wzrost cen sprawił, że Chiny czy Indie już mniej chętnie powiększają swoje zapasy. Możliwe, że słabnąca dynamika zwyżki na ropie WTI to zapowiedź korekty np. do okolic 61 USD za baryłkę czyli klasyczny re-test z wybitej konsolidacji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs sp500 | euro online | kurs akcji mercator | bitcoin cena wykres | jsw gpw |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here