Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

AUD/NZD – spoglądając na wykres, widzimy że mam za sobą spadki o dość dużej skali. Porównując je z tegorocznymi ruchami, a pod tym względem ten rok jest bardzo techniczny, mamy prawo podejrzewać, że znajdujemy się w strefie wyprzedania. Wydaje się, że wiele dobrego z Nowej Zelandii zostało już wycenione, choć brak obniżki stóp procentowych czy program stymulujący gospodarkę. Obecnie zaczyna pojawiać się światełko w tunelu dla australijskiej waluty. W nocy poznaliśmy dane z rynku pracy, które wykazały wzrost liczby etatów niż spadek stopy bezrobocia. Są to lepsze dane o prognoz i umacniają dolara australijskiego. Kilka dni wcześniej poznaliśmy dość gołębie zapiski z ostatniego posiedzenia RBA, w tym kontekście te dane zmniejszają ryzyko obniżki stóp procentowych w najbliższym czasie. Na wykresie pojawia się więc szansa dla kupujących. Jeżeli jutro popyt także będzie aktywny, pojawi się pierwsza od dłuższego czasu wzrostowa świeca na W1. Ładny pin bar po długim okresie spadków może sugerować ruch, choćby w kierunku najbliższego wierzchołka.

audnzd

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Miażdżące zwycięstwo Johnsona stawia przed nim nowe wyzwania! UK się rozpadnie?

Złoto – mimo, że ostatnie sesje na złocie przebiegają chyba już w świątecznej atmosferze, sytuacja techniczna jest dość ciekawa. Spoglądając na wykres dzienny widzimy czytelny kanał spadkowy i trwającą dłużej łagodną korektę wzrostową. Cena oscyluje przy górnej krawędzi kanału oraz przy czytelnej strefie oporu w rejonie 1480,00. Technika zachęcałaby więc do zainicjowania ruchu spadkowego w najbliższym czasie. Co do fundamentów, wydaje się, że cały dotychczasowy ruch spadkowy to efekt nadziei na polepszenie relacji między USA a Chinami, co w sumie staje się faktem. Mimo, że nadal mamy mało konkretów, prawdopodobnie po nowym roku dojdzie do podpisania częściowego porozumienia. Pamiętajmy, że mamy rok wyborczy w USA i prezydentowi Trumpowi powinno zależeć na tego typu sukcesie. Wydaje się więc, że powinno być spokojniej w tej kwestii, co może przekładać się na spadki na złocie, tym bardziej, że niemal cały rok minął pod znakiem silnych wzrostów.

goldConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here