Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

GBP/USD – piątkowa sesja upłynęła na notowaniach Funta w miarę spokojnym tempie zwłaszcza na tle tego co działo się w czwartek. Ogłoszone porozumienie wokół nowej umowy brexitowej przez obie strony, wywołało kolejną falę umocnienia brytyjskiej waluty. Pod wieczór entuzjazm zaczął jednak słabnąć po tym jak inwestorzy przypomnieli sobie, że poprzednia premier także miała podpisane podobne porozumienie, a następnie przegrywała w parlamencie. Sądząc po doniesieniach z brytyjskiej pracy, wydaje się, że premie Johnson także przegra głosowanie nad umową. Kluczowe znaczenie może mieć jednak skala porażki. Jeżeli będzie niewielka, możliwe że pojawi się kolejna próba przepchnięcia dokumentu przez parlament. Nowy tydzień może więc rozpocząć się od korekty ostatniego umocnienia Funta.

gbpusd

Czytaj także: Wojna handlowa: Chiny liczą na częściową umowę z USA. Pekin planuje otworzyć sektor finansowy na cudzoziemców

EUR/USD – pozytywne nastroje utrzymują się także na głównej parze walutowej, choć przede wszystkim jest to zasługa spadku globalnego ryzyka. Euro nie reaguje nawet na nałożone przez Amerykanów cła na europejskie towary o łącznej wartości 7,5 mld USD. Nie jest to nowe sprawa, a rynkom może podobać się fakt, że ze strony europejskich decydentów nie słychać na razie zapowiedzi działań odwetowych. Wydaje się, że Strefa Euro z postępującym spowolnieniem gospodarczym zbytnio obawia się wojny handlowej z USA, stąd też podejmowane działania powinny być racjonalne. Spadek globalnego ryzyka poprzez poprawę relacji na linii USA – Chiny, a także postęp w kwestii brexitu, sprawia że dolar traci na rzecz bardziej ryzykownych aktywów. Wydaje się, że tak może na jakiś czas zostać, gdyż słabsze dane o chińskim PKB mogą skłaniać Chiny do dalszych postępów w negocjacjach. Takie zresztą zapowiedzi się pojawiają, nawet pomimo politycznego wsparcia przez USA kwestii Hong-Kongu. Na wykresie mamy niemal lustrzane odbicie tego co działo się w pierwszej połowie roku. Wtedy też po czytelnym układzie coraz niższych szczytów, przełamanie go doprowadziło do większej korekty. Jeżeli obecna zwyżka osiągnie podobny zasięg to mamy jeszcze miejsce do zwyżki do okolic 1,1180.

eurusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here