Naga MarketsBlok po 22 – 18 maja 2021: EUR/USD, Ropa WTI Notowania EUR/USD wybiły dzisiaj poziom poprzedniego szczytu i tym samym kurs wyszedł na nowe maksimum trwającej od końca marca fali wzrostowej. Cena oscyluje już przy szczycie z końca lutego w rejonie 1,2240 co jest naturalnym oporem. To co mogłoby zaskakiwać, to słabość dolara, mimo kilku ciekawych wypowiedzi członków FED. W wypowiedziach przewijały się zdania o oczekiwaniu pewnych zmian w polityce monetarnej, jednak w obliczu kolejnych mocnych danych o inflacji, tak łagodne stwierdzenia zostały uznane jako dalsza niechęć do reagowania na wzrost inflacji przez FED.

Zmiany narracji cały czas są bowiem jedynie kosmetyczne, co przekłada się na słabość dolara. Na razie więc pozostajemy w trendzie słabego dolara, a kolejne ważniejsze dane gospodarcze poznamy w czwartek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Szczyt z lutego zdobyty

Nie wydaje się aby środowe zapiski z ostatniego posiedzenia FED miały znacząco wpłynąć na notowania. Dość spokojnie wciąż jest także na wykresach rentowności obligacji, co także sprzyja słabszemu dolarowi.

eurusd

Zobacz także: Kurs euro dotrze w okolice 1,2350 USD w nadchodzącym miesiącu, oczekuje MUFG

Blisko maksimów

Na słabszym dolarze cały czas korzystają także notowania ropy naftowej. Wykres ropy WTI pokazuje, że kurs praktycznie wrócił na maksima trendu wzrostowego, choć już dynamika fali wzrostowej od końca marca nie była tak duża jak wcześniejsze wzrosty. Okolice 68 USD za baryłkę mogą sprzyjać stronie podażowej, gdyż jest to ciekawe miejsce na realizację zysków.

ropa

Tym bardziej, że ropa naftowa sporo odrobiła z pandemicznych strat i dalszy wzrost cen surowca często jest uznawany za bezpodstawny fundamentalnie przez wielu ekspertów. Produkcja ropy naftowej wzrasta w miarę otwierania się gospodarek, a OPEC wycofuje się z limitów wydobycia. W takich warunkach, po za szczepieniami i likwidacją obostrzeń, trudno o jakieś mocne argumenty po stronie popytowej. Na razie jednak słaby dolar wystarcza do kontynuacji zwyżek.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator kurs | kurs dolara nbp prognozy | kurs cd projekt | notowanie funta | jsw notowanie |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here