Naga MarketsBlok po 22 – 18 maja 2020: EUR/USD, GBP/AUD Pierwsza sesja nowego tygodnia przebiegała w bardzo dobrych nastrojach na rynku walutowym. Nadal główny tematem pozostają obawy o powrót wojny handlowej USA-Chiny. Tu jednak rynki nadal oddzielają słowa od czynów, zaliczając te pierwsze do działań w ramach kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych. Jedynym realnym problemem może stać się sprawa firmy Huawei.

  • FED i Ludowy Bank Chin spierają słownie rynki
  • Szansa na szczepionkę poprawia sentyment na giełdach
  • Kurs EUR/USD z mocniejszym odbiciem

Potencjalna szczepionka poprawia nastroje. EUR/USD mocniej odbija od wsparcia

Lepszy globalny sentyment wynikał dzisiaj z wypowiedzi szefa FED o możliwości podjęcia kolejnych kroków wsparcia gospodarki i podobnych medialnych doniesień od Ludowego Banku Chin.

Te artykuły również Cię zainteresują
eurusd

Na wykresie dziennym EUR/USD mamy wybicie z konsolidacji po niewielkiej korekcie. Spoglądając na wykres w skali miesięcznej widać, że cele popytu powinny być okolice 1800,00.

Zobacz także: Powell (Fed): Niska inflacja i bezrobocie możliwe bez ujemnych stóp procentowych

Funt po presją podaży. Twarde stanowisko premiera Johnsona wobec UE

Funt zanotował słabe otwarcie i lukę na parze GPB/AUD. Siła australijskiej waluty może zadziwiać w obliczu napięć tego kraju z Chinami. Z kolei funt traci po medialnych doniesieniach o tym, że premier Johnson będzie odrzucał możliwość wydłużenia okresu przejściowego, a być może nawet rozważy zerwanie negocjacji z UE nad nową umową handlową.

gbpaud

Wydaje się to mało realne, aczkolwiek premier Wielkiej Brytanii potrafi zaskoczyć. Dopóki sprawa się nie wyjaśni, brytyjska waluta może pozostać pod presją podaży. Na wykresie dziennym mamy przełamanie bardzo dobrze respektowanej linii trendu wzrostowego i silny spadek notowań. Najbliższym celem jest wsparcie przy 1,8650.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here