Naga Markets



blok-po-22Witam na nocnej zmianie.

Ropa WTI – wtorkowa sesja rozpoczęła się na tym rynku od mocnego uderzenia podaży, hamującego zwyżki z ostatnich dni. Powodem okazała się być zapowiedź Międzynarodowej Agencji Energi, która oszacowała, że chiński wirus może obniżyć popyt na ropę w pierwszym kwartale bieżącego roku o około 435 tys. baryłek dziennie. Ropie mogą więc pomagać jedynie działania kartelu OPEC i pogłębianie cięć produkcji, jednak jak na razie kartel dosyć słabo wspiera ceny surowca. Na wykresie mamy zwrot na południe, a ostatnie korekta mimo ogromu spadków, dotarła jedynie pod poziom wcześniejszych dołków. Jeżeli zwrot na południe będzie rozwijany, dość szybko przyjdzie bronić ostatniego dołka z ryzykiem dalszych spadków.

ropa wti

Te artykuły również Cię zainteresują




Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Rynek walutowy (Forex) w 2020 roku – czego możemy się spodziewać?

AUD/USD – notowania na wykresie dziennym wyglądają podobnie do kursu ropy, tu także mimo dużych spadków, obecna korekta jest relatywnie płytka. Kluczowym wydarzeniem była dzisiaj publikacja notatek z ostatniego posiedzenia Banku Australii, na którym utrzymano stopy procentowe bez zmian. Z notatek wynika, że na tak niskim poziomie (0,75%) stopy pozostaną przez dłuższy okres czasu. Po za tym wpływ na gospodarkę może mieć koronawirus oraz wcześniejsze pożary. Oczkuje się więc słabszego wzrostu gospodarczego. Innym czynnikiem szkodzącym australijskiej walucie są doniesienia Bloomberga, które mówią o tym, że administracja prezydenta Trumpa ma rozważać nowe ograniczenia eksportu wysokich technologii do Chin. Tego typu newsy podbijają ryzyko w kwestii wojny handlowej, co tradycyjnie osłabia waluty Antypodów. Na wykresie mamy szybki powrót na kluczowe wsparcie i coraz mniejsze szanse na jego wybronienie.

audusd



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here