Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

USD/JPY – początek nowego tygodnia przynosi nowe doniesienia z frontu wojny handlowej. Ostatnia rozmowa telefoniczna obu stron miała być konstruktywna. Zdaniem amerykanów, kwestia zakupu produktów rolnych przez Chiny idzie w dobrym kierunku. Z kolei strona chińska wyraziła wolę zawarcia porozumienia w pierwszej połowie grudnia. Media donoszą także o geście prezydenta Trumpa, który rozważa wydłużenie o 2 tygodnie zezwolenia na handel dla amerykańskich firm z koncernem Huawei. Dobre nastroje widoczne są przede wszystkim na amerykańskich indeksach giełdowych, które biją rekordy. Poprawa widoczna jest także np. w postaci osłabienia Jena jako jednaj z tzw. bezpiecznych przystani. Na wykresie mieliśmy początkowo kontynuację piątkowego odbicia, z czasem jednak kurs zaczął oddawać poranne osiągnięcia. Wydaje się więc, że najbliższe sesję zdecydują o tym, czy trend wzrostowy będzie kontynuowany.

usdjpy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Zmienność funta najwyższa od czasu referendum ws. Brexitu w 2016 roku

Złoto – potwierdzeniem dobrych obecnie nastrojów w temacie wojny handlowej mogą być także notowania złota. Dotąd silnie wzrastały z uwagi na wzrost globalnego ryzyka i odpływu od bardziej ryzykownych aktywów. W piątek odbicie kruszcu zawahało się, a dzisiaj doszło do zwrotu na południe w godzinach porannych. Wszystko zaczęło zmieniać się popołudniu, kiedy kurs zaczął odrabiać straty i po poranku pozostał tylko dłuższy dolny cień. Słabość amerykańskiej waluty pozwala więc kontynuować wzrostową korektę z najbliższym celem przy poziomi wcześniejszych dołków.

goldConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAdmiral Markets wprowadza nowe stałe prowizje CFD akcyjnych
Następny artykułKalendarz makro – przyjaciel tradera
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here