Naga Marketsblok-po-22Witam na nocnej zmianie.

GBP/CAD – ciekawa sytuacja ma miejsce na tej parze walutowej. Po wygranych przez Partię Konserwatywną wyborach, po pierwszym skokowym wzmocnieniu Funt oddaje wypracowane zyski. Z kolei wzrost notowań ropy naftowej napędza siłę kanadyjskiej waluty. Dzisiejsze dane o inflacji z Kanady wypadły zgodnie z oczekiwaniami i CAD nadal pozostaje mocny. Z kolei dane z Wielkiej Brytanii, także o inflacji, również wypadły tak jak prognozowano. Może to jednak być za mało aby zmniejszyć oczekiwania cięcia stóp procentowych w tym kraju. Posiedzenie BOE odbędzie się już jutro i może nie zobaczymy obniżki stóp procentowych ale wystarczy, że pojawią się stwierdzenia, że jest to możliwe aby osłabić Funta. Na wykresie tygodniowym mamy obicie od czytelnego oporu, możliwe więc, że zaczął się nowy trend spadkowy.

gbpcad

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Partnerem cyklu jest Orbex – broker notyfikowany przez KNF oferujący rachunki od 200 USD, zerowe spready bez prowizji, dźwignię do 1:100, ochronę przed ujemnym saldem oraz darmową usługę VPS. Sprawdź szczegółowe warunki.

Czytaj także: Miażdżące zwycięstwo Johnsona stawia przed nim nowe wyzwania! UK się rozpadnie?

NZD/USD – w drugiej połowie dnia popyt na tej parze walutowej się ożywił i doprowadził do zainicjowania odbicia. Na wykresie cena znajduje się na wsparciu opartym o wakacyjne ekstrema. Duża dynamika trendu wzrostowego sugeruje dalsze wzrosty, zwłaszcza że korekta trwająca od kilku dni nie ma dużej dynamiki. Jeszcze dzisiaj o 22:45 poznamy ważne dane z Nowej Zelandii o dynamice PKB za trzeci kwartał. Rynki spodziewają się dobrych danych i jeżeli rzeczywiście gospodarka przyspieszy to popyt dostanie kolejny argument aby kontynuować wzrosty. Wcześniej było to brak cięcia stóp procentowych oraz ogłoszenie programu stymulującego gospodarkę.

nzdusdConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here